אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: מטוס בואינג חטף מכת ברק ישירה דקות לאחר ההמראה צילום: youtube

צפו: מטוס בואינג חטף מכת ברק ישירה דקות לאחר ההמראה

מטוס מדגם בואינג 777 של חברת KLM שהמריא מנמל התעופה באמסטרדם המשיך בטיסה - ואף הגיע ליעדו בזמן

16.11.2017, 12:48 | שירות כלכליסט

אם אתם סובלים מחרדת טיסות, אז הנה סיבה נוספת לפחד: מטוס נוסעים מדגם בואינג 777 של חברת התעופה KLM שהיה עמוס בנוסעים ספג מכת ברק ישירה, דקות לאחר שהמריא משדה התעופה סחיפהול באמסטרדם.

קראו עוד בכלכליסט

בסרטון נראה הרגע שבו היכה הברק, אולם למרבה המזל, המשיך המטוס בהצלחה בדרכו. יתרה מזאת, הוא הצליח לנחות בשעה היעודה ביעד - שדה התעופה לימה, לאחר 12 שעות ו-40 דקות.

הסרטון הועלה ליוטיוב ביום שלישי השבוע וגרף 140 אלף צפיות ביממה. חלק מהתגובות לסרטון מציינות את העיצוב והתכנון של המטוס, המאפשרים לו לעמוד במכות ברק ללא פגיעה. למרבה המזל, לרוב המטוסים מתוצרת בואינג יש גוף העשוי סגסוגת ולא מתכת נקייה, ומרכיבי המתכת הטמונים בגוף סופגים את המטען החשמלי של מכות הברק.

על אף שאירוע מעין זה נשמע דבר מבהיל בלשון המעטה, הרי שמטוסים סופגים מכות ברק בכל יום. למעשה, רוב נוסעי המטוס כלל לא שמים לב כאשר מכת ברק פוגעת בכלי הטיס או לכל היותר רואים הבזק אור מהיר. אולם ב-1963 נהרגו 81 בני אדם לאחר שמכת ברק הציתה אדי דלק וגרמה להתפוצצות מיכל הדלק שהפיל את מטוס הבואינג 707-121 של חברת "פאן-אם".

אתר "מייל אונליין" ניסה ליצור קשר עם חברת KLM לקבלת תגובה - אך זו אך טרם נתקבלה.

המטוס במהלך ההמראה, שניות ספורות לפני פגיעת הברק, צילום: youtube המטוס במהלך ההמראה, שניות ספורות לפני פגיעת הברק | צילום: youtube המטוס במהלך ההמראה, שניות ספורות לפני פגיעת הברק, צילום: youtube

רגע פגיעת הברק, צילום: youtube רגע פגיעת הברק | צילום: youtube רגע פגיעת הברק, צילום: youtube

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
פגיעת ברק במטוס
ב-1973 הייתי במטוס בואינג 707 שברק פגע בו . האורות נכבו לרגע , המטוס הרביץ קפיצה כך שלמרות שהיינו חגורים , הקפיצה הביאה את הראש שלי עד למדף המטען שבתוך המטוס. חוץ מצריחות של כמה מהנוסעים (חיילים בכוון הביתה לחופש) , לא קרה כלום והמטוס נחת בשלום. בירידה ראיתי את הטייסים/עובדי שדה התעופה מצביעים על מה שהוא מבחוץ ליד תא הטייס. הלכתי משם בשמחה לחופשה קצרה .
פלוני  |  19.11.17
12.
לא מיניי ולא מקצתיי.....
במקרה הנדון המצולם , המטוס לא ספג את המטען החשמלי של הברק שהמשיך להתפרק אל האדמה דרך הכנף השמאלית של המטוס למזלו . רואים זאת היטב בתמונה . אני מתפלא על המומחים שלא ציינו זאת . התופעה הזאת קורת במקרה שהמטוסים עדיין קרובים באופן יחסי לקרקע , ובעזרת השדה המגנטי שהם מייצרים כמו כל גוף בתנועה . המוליכות של השדה עוד מוגברת על ידי האוויר הלח או הספוג טיפות ערפל וגשם . למעשה נוצרה כאן מן הארקה למטוס כמו שיש בבתים נגד ברקים. .
ברק בן אבינועם  |  17.11.17
לכל התגובות