אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות ישראכרט: עלייה של 12% בהלוואות לציבור מתחילת השנה צילום: עמית שעל

דוחות ישראכרט: עלייה של 12% בהלוואות לציבור מתחילת השנה

היקף ההלוואות שהעניקה החברה עמד בתום הרבעון השלישי על -2.34 מיליארד שקל - ההלוואות לרכישת רכב עלו ב-18% ל-196 מיליון שקל; ישראכרט סיימה את הרבעון עם עלייה קלה של 2% בהכנסות ל-463 מיליון שקל;

16.11.2017, 18:39 | רעות שפיגלמן

חברת ישראכרט שבשליטת בנק הפועלים (98.2%) מסכמת את הרבעון השלישי: החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 463 מיליון שקל - עלייה קלה של 2% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי עלה ב-4% ל-76 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

היקף ההלוואות של הציבור עמד בתום הרבעון על 2.34 מיליארד שקל – עליה של 12% מתחילת 2017. ההלוואות לרכישת כלי רכב מסתכמות ב 196 מיליון שקל, עלייה של 18% מתחילת השנה. הריבית הממוצעת על תיק ההלוואות עמדה על 8.2% בדומה לרבעון הקודם.

הההוצאות להפסדי אשראי (חובות מסופקים) זינקו ב21% ל-20 מיליון שקל. הגידול בסעיף חוזר על עצמו באופן רוחבי אצל כל חברות כרטיסי האשראי ברבעונים האחרונים.

מספר כרטיסי האשראי שהנפיקה ישראכרט עומד על 4.3 מיליון, 28% מהם כרטיסים חוץ בנקאיים (בכרטיסים אלה מסגרת האשראי לא ניתנת על ידי הבנק והם משוייכים ברובם למועדוני לקוחות). סכום ה"הגיהוץ" לכרטיס חוץ בנקאי ברבעון שחלף עומד על כמעט 4,000 שקל.

ישראכרט מתריעה בדו"ח שלה שהיוזמות הרגולטוריות עשויות להשפיעה לרעה על פעילות החברה: "ריבוי הליכי הרגולציה, ככל שייושמו, עלולים להיות בעלי השפעה מהותית לרעה על פעילות החברה, אך בשלב זה לא ניתן להעריך את היקפה.". החברה מתייחסת בין היתר להפרדת ישראכרט ולאומי קארד מהבנקים, פיקוח על גופי סליקה, הקמת מאגר נתוני אשראי ועוד.

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט | צילום: עמית שעל רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות