אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש סגר עם הנהלת פריורטק על שינוי מבנה הדירקטוריון צילום: ישראל הדרי

מיטב דש סגר עם הנהלת פריורטק על שינוי מבנה הדירקטוריון

על פי ההסכמות בין הצדדים, מועמד בעלי מניות המיעוט אלכס קורנהאוזר יצורף למועצת המנהלים כדירקטור בלתי תלוי - המינוי צפוי לעבור באסיפה שתתכנס בשבוע הבא

16.11.2017, 16:07 | רחלי בינדמן

נמצא פיתרון ל"מלכוד" של בית ההשקעות מיטב דש במעמדו מול חברת פריורטק, כבעל מניות מהצד האחד וכבעל חוב של החברה מן הצד האחר - במיטב מחזיקים בחוב בכספי הגמל ובמניות בכספי קרנות הנאמנות, ותמונת מצב זו גרמה לחשש מניגוד עניינים בהצבעה על מינויו של דירקטור חדש.  

קראו עוד בכלכליסט

פריורטק הגיעה להסכמות עם מיטב דש, המחזיק בכמעט 7% ממניותיה, לפיהן בית ההשקעות יתמוך במינוי אלכס קורנהאוזר כדירקטור בלתי תלוי בחברה במקומו של

הדירקטור הותיק מרדכי קרת. כך מודיעה היום פריורטק בדיווח לבורסה.

ברקע להסכמות עומדת דרישה של בעלי מניות מיעוט בחברה, ובכללם הפניקס, אקסלנס וקרן ההשקעות של עודד גל, לשנות את מבנה הדירקטוריון. זאת לנוכח אי שביעות רצון מצד גורמים אלה מהתנהלותה של פריורטק, בין היתר תוך הטלת ביקורת על הלוואה יקרה שלקחה ממיטב דש לפני שנה. בעלי מניות אלה דרשו למנות 3 דירקטורים מטעמם למועצת המנהלים של החברה, ובכללם את קורנהאוזר.

הבוקר חשף "כלכליסט" כי אנטרופי (חברת היעוץ למוסדיים) תמכה במינויו של אורי מור לדירקטוריון - מור נמנה על השלישייה שהוצעה ע"י בעלי המניות. ואולם כאמור, בעלי השליטה, המחזיקים ב-35% בחברה, הגיעו להסכמה עם מיטב דש על תמיכה משותפת בקורנהאוזר. על מנת למנות דירקטור חדש נדרש רוב רגיל בקרב המשתתפים באסיפה, כך שחבירה של מיטב דש לבעלי השליטה תוביל להשגת הרוב.

כפי שחשף "כלכליסט", במיטב דש ביקשו תחילה להימנע בהצבעה באסיפה שתתקיים בשבוע הבא, לנוכח בעיית ניגוד העניינים, אך רשות ניירות ערך לא אישרה צעד כזה.  בשורה התחתונה המהלך שהתניעו בעלי מניות המיעוט הניצים הצליח - שכן החברה אכן תמנה דירקטור מטעמם.

למיטב דש היתה יכולת להפעיל לחץ על בעלי השליטה בפריורטק, שכן אם הם היו מאבדים שליטה בדירקטוריון למיטב דש יש סעיף בהסכם ההלוואה המאפשר דרישת פירעון מיידי שלה. ההתפתחות האחרונה בפריורטק משקפת שיתוף פעולה מצד בעלי מניות המיעוט במהלך של אקטיביזם מוסדי שאינו שכיח במחוזות שוק ההון הישראלי.

 

הביקורת על פריורטק נרגעה במעט לאחרונה, בין היתר בשל הסכם שחתמה למכירת השליטה בחברת הבת pcb לקרן ההשקעות פימי. גורם נוסף שהרגיע את הלהבות היה נכונותה של החברה להיות קשובה לבעלי מניות המיעוט ולפעול להבאת משקיעים אסטרטגיים לקבוצה - כמו גם נכונותה לחלק דיבידנדים מהחברות הבנות..

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש, צילום: עמית שעל אילן רביב מנכ"ל מיטב דש | צילום: עמית שעל אילן רביב מנכ"ל מיטב דש, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות