אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת הרכב כלמוביל הוכרזה כגורם ריכוזי צילום: תומי הרפז

קבוצת הרכב כלמוביל הוכרזה כגורם ריכוזי

כך עולה מעדכון שפרסמה היום הוועדה לצמצום הריכוזיות. על פי העדכון, מחזור המכירות של יבואנית מרצדס, סמארט, מיצובישי ויונדאי בשנת 2016 עלה על 5.9 מיליארד שקלים, ועל כן היא נכנסה לרשימת הגופים הריאליים המשמעותיים. בית ההשקעות הלמן-אלדובי ובנק אגוד הוכנסו לרשימת הגופים הפיננסים המשמעותיים

16.11.2017, 16:16 | תומר גנון

הוועדה לצמצום הריכוזיות פרסמה היום (ה') עדכון של רשימת הגורמים הריכוזיים, ממנו עולה כי קבוצת הרכב הפרטית כלמוביל - יבואנית מרצדס בנץ, סמארט, מיצובישי ויונדאי - נכנסה לרשימת התאגידים הריאליים המשמעותיים בשל מחזור מכירות שעלה בשנת 2016 על 5.9 מיליארד שקלים. כלמוביל נמצאת בשליטת משפחת חרל"פ, ויו"ר הקבוצה הוא ד"ר שמואל חרל"פ.

קראו עוד בכלכליסט

לפי חוק הריכוזיות, המשמעות של הכרזה על גוף כתאגיד ריאלי משמעותי היא שהוא לא יכול להחזיק במקביל גם בגוף פיננסי משמעותי.

משמעות נוספת להופעת חברה ברשימת הגורמים הריכוזיים, היא שאם היא רוצה לקבל מהמדינה זכות (רישיונות או זיכיונות) בתשתיות חיוניות, הרגולטור הרלוונטי להקצאת הזכות מחויב להיוועץ בוועדה לצמצום הריכוזיות לגבי ההשלכות על הריכוזיות הכלל-משקית.

יו"ר כלמוביל שמואל חרל"פ, צילום: תומי הרפז יו"ר כלמוביל שמואל חרל"פ | צילום: תומי הרפז יו"ר כלמוביל שמואל חרל"פ, צילום: תומי הרפז
 

על פי העדכון, לרשימת הגופים הפיננסים המשמעותיים צורפו גם בית ההשקעות הלמן-אלדובי בשל היקף הנכסים המנוהלים על ידו אשר עלה בתחילת השנה על 39.33 מיליארד שקלים.

כמו כן צורף לרשימה גם בנק אגוד, לאחר שהועברו נתונים עדכניים על ידי בנק ישראל לוועדה לצמצום הריכוזיות. על פי חוק הריכוזיות, גם גורם פיננסי משמעותי לא יכול להחזיק בגוף ריאלי משמעותי.

במקביל, נגרעה מרשימת הגורמים הריכוזיים אלון ריבוע כחול, אשר התפצלה מקבוצת אלון חברת הדלק ונמצא כי מחזור המכירות שלה אינו עולה על הרף הקבוע בחוק לעניין תאגידים ריאליים משמעותיים. קבוצת אלון חברת הדלק נותרה ברשימת הגורמים הריכוזיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות