אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: קרן פרטית הגישה הצעה לרכישת ברנס אנד נובל צילום: בלומברג

דיווח: קרן פרטית הגישה הצעה לרכישת ברנס אנד נובל

הוול סטריט ג'ורל מדווח שקרן ההשקעות סאנדל הגישה לחברה הצעה, על פי שווי של 9 דולר למניה - מול שווי של פחות מ-7 דולר בנעילה אתמול. יו"ר ברנס אנד נובל המחזיק ב-18% ממניות הרשת צפוי להתנגד להצעה

16.11.2017, 20:55 | שירות כלכליסט

הצעת רכישה לרשת בארנס אנד נובל, שעשויה להסתיים בהפיכתה לפרטית - כך על פי דיווחים בארה"ב. הוול סטריט ג'ורנל מדווח (ה') כי חברת השקעות פרטית הציעה לרכוש את החברה על פי שווי של 9 דולר למניה, גבוה בעשרות אחוזים משוויה בשוק, ולמחוק אותה בעקבות הרכישה מהמסחר בבורסה של ניו יורק.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, קרן ההשקעות סאנדל (Sandell Asset Management) הציעה לרכוש את החברה, בעסקה בשווי של 750 מיליון דולר - 500 מיליון דולר לטובת שירות החובות ו-250 מיליון דולר עבור בעלי המניות. הוול סטריט ג'ורנל מציין שיו"ר הרשת לאונרד ריגיו (Leonard Riggio), בעל המניות הגדול בחברה עם נתח של 18%, גדול של מניות, צפוי להתנגד לעסקה.

לאחר פרסום הדיווח נעצר המסחר במניית ברנס אנד נובל לכמה דקות, הליך חריג מאד בשוק האמריקאי. עם חידוש המסחר החלה המניה לזנק בשיעור ראשוני של כ-16% שהתמתן מעט לאחר שחלפו כמה דקות. לאחר הזינוק נסחרת החברה בשווי שוק כל כ-541 מיליון דולר. מתחילת 2017 עד לפתיחה היום רשמה מניית ברנס אנד נובל נסיגה חזקה של 31%, בהשוואה לעלייה של 15.5% במדד S&P 500 בתקופה זו.

ב-7 בספטמבר פרסמה החברה את תוצאות הרבעון האחרון שלה (פיסקאלי ראשון), שפספסו את תחזיות השוק: החברה רשמה הפסד רבעוני של 10.8 מיליון דולר, או הפסד של 15 סנט למניה, לעומת הפסד של 14.14 מיליון דולר או של 20 סנט למניה ברבעון המקביל - וכאשר הצפי עמד על הפסד של 12 סנט למניה. הכנסות הרשת ברבעון עמדו על 853.3 מיליון דולר, לעומת 913.9 מיליון דולר ברבעון המקביל ומתחת לצפי האנליסטים שעמד על 873 מיליון דולר. מכירות החנויות הזהות ירדו ב-4.9%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות