אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: טסלה חשפה מכונית ספורט חשמלית שתאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש ב-1.9 שניות צילום: טסלה

צפו: טסלה חשפה מכונית ספורט חשמלית שתאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש ב-1.9 שניות

מכונית הרואדסטר של החברה שחשף הלילה אלון מאסק תוכל לנסוע 1,000 ק"מ בין הטענה להטענה. באירוע נחשפה גם משאית סמי-טריילר חשמלית, עם טווח נסיעה של 800 ק"מ

17.11.2017, 10:15 | שירות כלכליסט

טסלה חשפה הלילה מכונית ספורט חדשה חשמלית חדשה ומשאית סמי טריילר חשמלית חדשה באירוע של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

במופע ראוותני המזכיר את סגנונו של סטיב ג'ובס, אמר מאסק כי דגם הרואדסטר מהיר באופן יוצא מן הכלל. את הרכב הציג מאסק מיד לאחר שסיים להציג את הטסלה-סמי, בפני הקהל בלוס אנג'לס.

דגם הרואדסטר הספורטיבי מכוון לטווח הגבוה של מכוניות הספורט היוקרתיות. "המטרה בפיתוח הרכב היא לתת מכה ניצחת למכוניות מונעות הדלק", אמר מאסק.

טסלה רואדסטר, צילום: טסלה טסלה רואדסטר | צילום: טסלה טסלה רואדסטר, צילום: טסלה

מודל הרואדסטר הבסיסי יפגין ביצועים של 0 ל-100 קמ"ש ב-1.9 שניות - שיהיה שיא. חבילת המצברים תהיה של 200 קילו-ואט לשעה והרכב יוכל להגיע לטווחים של 998 קילומטרים להטענה מלאה - טווח הנסיעה הארוך ביותר מבין הרכבים החשמליים הקיימים, לדברי מאסק.

ברכב מקום ל-4 נוסעים ולקוחות יוכלו לעשות הזמנה מוקדמת עם תשלום מקדמה של 50 אלף דולר. אלו שירצו לרכוש אחד מ-1,000 רכבי המהדורה המיוחדת Founders Series Roadster יתבקשו להניח על השולחן מקדמה של לא פחות מ-250 אלף דולר.

זוהי הגרסה השנייה של הרואדסטר המקורית - רכב קו הייצור הראשון של טסלה - שיוצר מ-2008 ועד 2012. "כבר הרבה זמן שאנשים שואלים אותנו מתי נייצר גרסה חדשה של הרואדסטר. אז עכשיו אנחנו עושים אותה", אמר מאסק. הרכב צפוי להגיע לשוק ב-2020.

 

 

באירוע נחשפה כאמור גם משאית סמי טריילר של טסלה. כמה מחלקיה של המשאית החשמלית תוצרת החברה זהים לאלו המרכיבים את מכונית הנוסעים, טסלה מודל 3, כמו המנוע ואפילו הידיות.

החשיפה, שנעשתה באירוע נוצץ ועתיר סלבריטאים בסטודיו העיצוב של ספייס אקס - החברה הנוספת שבבעלותו של מאסק - מסמנת עוד ציון דרך ורמה חדשה של סיכון - ואולי אף ניצחון - לחברה. אולם מאסק מאמין כי ייצור המשאית היא צעד נבון כלכלית ומהווה נדבך נוסף בחזון חברת האנרגיה בת-הקיימא שלו.

משאית הסמיטריילר החדשה של טסלה. טווח נסיעה של 800 ק"מ בין טעינה לטעינה, צילום: טסלה משאית הסמיטריילר החדשה של טסלה. טווח נסיעה של 800 ק"מ בין טעינה לטעינה | צילום: טסלה משאית הסמיטריילר החדשה של טסלה. טווח נסיעה של 800 ק"מ בין טעינה לטעינה, צילום: טסלה

כניסתו של מאסק לאירוע כשהוא נוסע ב"טסלה סמי" - שמה של המשאית החדשה - מסמלת את תקוותיו ליצירת מוצר חדש, שלדבריו יכול להגיע מאפס למאה קמ"ש בכ-5 שניות ולהגיע לטווח נסיעה של כ-800 קילומטרים בהטענת מצבר מלאה ובמהירות של 100 קמ"ש.

הנהיגה בטסלה סמי תהיה דומה לנהיגה בכל רכב טסלה אחר, אומר מאסק, כמו מכוניות הנוסעים המודל S, מודל X ומודל 3 של החברה. טעינת המצבר תיעשה באמצעות "מגה-מטען" - בדומה לרשתות הסופר-צ'רג'ר האחרות של החברה המשתמשות בפאנלים סולאריים להטענת מצברי המכוניות.

תחילת המשאית החשמלית

תוכניות המשאיות של החברה החלה בינואר 2016, בהובלתו של ג'רום גילן, המנהל הקודם של תוכנית מודל ה-S של טסלה. גילן היה בעברו בכיר בדיימלר, שם היה אחראי על פיתוח הדור החדש של משאיות מדרגה 8 - משאיות כבדות במשקל של מעל 1.5 טון של החברה. לטסלה הצטרף ב-2010. הטסלה סמי היא משאית מדרגה זו.

ייצורה של משאית זו תסמן רמת סיכון חדשה לטסלה. תוכנית פיתוח המשאיות של החברה היא צעד נוסף במטמורפוזה של החברה מיצרנית רכבים חשמליים לחברת אנרגיה בת קיימה. ראשיתו של פורטפוליו החברה היה במכוניות נוסעים חשמליות והוא התרחב וכולל כיום גם פתרונות אחסון סולאריים ואנרגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות