אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת לבנון המתפטר נחת בפריז עם משפחתו צילום: רויטרס

ראש ממשלת לבנון המתפטר נחת בפריז עם משפחתו

כשברקע דיווחים על כך שסעודיה אילצה אותו להתפטר ומחזיקה בו במעצר בית נחת הבוקר סעד אל חרירי בצרפת. "מי שאומר שאני כלוא בסעודיה משקר", הוא צייץ בטוויטר לפני ההמראה. מקורבי אל חרירי הבטיחו: הוא ישוב לביירות בתוך ימים

18.11.2017, 09:41 | שירות כלכליסט ו-ynet

ראש ממשלת לבנון המתפטר סעד אל-חרירי נחת בצרפת ביחד עם בני משפחתו. לפני צאתו לפריז כתב אל-חרירי בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "בדרך לשדה התעופה". הוא הוסיף: "להגיד שאני מוחזק בסעודיה ולא מורשה לעזוב את המדינה זה שקר".

קראו עוד בכלכליסט

קודם לכן השבוע דווח כי גורם המקורב לאל-חרירי אמר שמפריז הוא ימשיך לביירות כדי להתפטר באופן רשמי בתוך כמה ימים.

חרירי ובני משפחתו הוזמנו לצרפת על ידי הנשיא עמנואל מקרון. עם זאת, בצרפת לא חושפים כמה זמן הוא יישאר במדינה. היום בצהריים צפוי חרירי להיפגש עם מקרון ולאחר מכן יצטרפו בני המשפחה לארוחת צהריים בארמון האליזה. 

שער הניצחון בפריז, צילום: יונתן קסלר שער הניצחון בפריז | צילום: יונתן קסלר שער הניצחון בפריז, צילום: יונתן קסלר

חרירי (47) לא חזר ללבנון מאז הודעת ההתפטרות המפתיעה שלו מלפני שבועיים, אותה העביר מסעודיה. בעקבות זאת עלה החשש כי הוא מוחזק במדינה בניגוד לרצונו, האשמות אותן מכחישים בסעודיה. הם אפילו החזירו את השגריר מגרמניה לאחר האשמות מצד שר החוץ זיגמר גבריאל. "זה שקר לטעון שאני מוחזק בסעודיה ולא מורשה לעזוב את המדינה. אני בדרכי לשדה התעופה", כתב חרירי בתגובה בחשבון הטוויטר שלו.

חרירי ניצל את חשבון הטוויטר שלו גם כדי להכחיש את הטענה שהסעודים אילצו אותו להתפטר מכיוון שלא יצא נגד חיזבאללה.

מקרון, שנפגש בשבוע שעבר עם יורש העצר הסעודי, הנסיך מוחמד בן סלמאן, אמר כי השניים הסכימו על ביקורו של חרירי בצרפת "למספר ימים". הוא חזר גם על מחויבותה של צרפת לעזור להגן על "העצמאות והאוטונומיה של לבנון".

חרירי ומקרון לא מתוכננים לקיים מסיבת עיתונאים לאחר פגישתם. בכל מקרה גם הנסיך הסעודי מתוכנן להגיע לצרפת בתחילת השבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות