אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצבא האמריקאי התריע כבר ב-2004 שמוצרי קספרסקי מהווים איום

הצבא האמריקאי התריע כבר ב-2004 שמוצרי קספרסקי מהווים איום

חודש לאחר הדיווח כי האקרים רוסים פרצו לאחת מסוכנויות הביטחון בארה"ב באמצעות אנטי וירוס של קספרסקי, טוען משרד ההגנה האמריקאי כי הכתובת היתה על הקיר

18.11.2017, 11:28 | שירות כלכליסט

קספרסקי לאב (Kaspersky Lab), חברת אבטחת הסייבר הרוסית, שבארה"ב חושדים כי מוצריה שימשו לריגול, עוררה את חשד הצבא האמריקאי כבר ב-2004 - כך עולה ממידע חדש שסיפק משרד ההגנה האמריקאי לקונגרס. לפי אותו מידע, משרד ההגנה "החל להזהיר מפני קספרסקי כבר ב-2004". אולם, האזהרה הזו לא הספיקה כדי למנוע מסוכנויות פדראליות אחרות להמשיך ולהשתמש במוצרי החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי האקרים שחשודים כי עבדו מטעם הממשלה הרוסית פרצו למערכות המחשב של קבלן של אחת מסוכנויות הביטחון באמצעות תוכנת האנטי וירוס של קספרסקי, והצליחו לגנוב פרטים על האופן שבו ארה"ב חודרת לרשתות מחשב זרות.

מייסד החברה יוג מייסד החברה יוג'ין קספרסקי | צילום: רפאל קאהאן מייסד החברה יוג

בקספרסקי מכחישים את ההאשמות. בהצהרה שפרסמו טענו כי הם "מוכנים לעבוד עם הממשל האמריקאי כדי לענות על כל הטענות ולהמשיך לשתף פעולה כדי לבלום איומי סייבר".

החשיפה החדשה על קספרסקי מגיעה בעוד גובר החשש בארה"ב מחדירה רוסית לרשתות מחשבים ולפלטפורמות מדיה חברתית, זאת על רקע טענות סוכנויות הביון האמריקאיות שהממשלה הרוסית פעלה על מנת להבטיח את ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות.

עם זאת, בשימוע שנערך בשבוע שעבר בקונגרס בנושא, טענה ג'נט מנפרב, בכירה במשרד לביטחון פנים, כי קרוב ל-15% מהמשרדים הממשלתיים משתמשים במוצרים של קספרסקי. לפיכך, במשרד לביטחון פנים קבעו כי עד ה-12 בדצמבר כי הסוכנויות הממשלתיות חייבות להסיר את התוכנות ממערכות המחשבים שלהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות