אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעלול האווירי שעלה לטייסי הצי האמריקאי ביוקר צילום: בלומברג

התעלול האווירי שעלה לטייסי הצי האמריקאי ביוקר

טייסי חיל הים השתמשו במטוסי הקרב כדי "לצייר" איבר מין גברי בשמי מדינת וושינגטון. התגובה של הצי לא היתה משועשעת כלל: "הטייסים קורקעו ונפתחה חקירה מקיפה של האירוע"

18.11.2017, 14:18 | שירות כלכליסט

תעלול חינני או שימוש ילדותי ופרוע במטוסי קרב? את השמיים של תושבי וושינגטון עיטר ביום חמישי האחרון - איבר מין גברי.

מטוס קרב של הצי, שיצא מבסיס חיל האוויר באי ווידבי שבמערב מדינת וושינגטון, הוא שאחראי לתעלול האווירי. רבים מבין 2,500 תושבי העיירה אוקאנוגן הבחינו בציור, וחלקם מיהרו לעלות צילומים למדיה החברתית. "הדבר המונומנטאלי ביותר שקרה כאן. ציור של זין בשמיים", כתב אחד התושבים בטוויטר. אולם, מתברר כי בחיל הים היו הרבה פחות משועשעים מהתקרית.

 

 

 

"הפעולות של הצוות לא מקובלות ומנוגדות לערכי היסוד של חיל הים", נמסר בהצהרה מצד החיל. בעקבות המקרה, הטייסים קורקעו. "קרקענו את הצוות ופתחנו בחקירה מקיפה", נמסר בהצהרה שנמסרה מטעם הצי. "נעניש את האחראים למעשה". בחיל הים גם התנצלו בפני התושבים על "הפעולה הלא אחראית והילדותית".

המטוס שאחראי לציור הוא מדגם E/A-18 Growler, שבו יש מקום לשני אנשי צוות. המטוס טס מעל העיר הקטנה בצורה "שהותירה שובל אוויר מרוכז המזכיר במראה לצופים מהקרקע ציור מגונה", נמסר מחיל הים. מפקד החיל, סגן האדמירל מייק שומייקר, הוסיף: "אין מקום בימינו בחיל הים לתעלולים ילדותיים בעלי אופי מיני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות