אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים נאוי: ההכנסות עלו ב-14% אך הרווח הנקי ירד ב-2% צילום: עמית שעל

האחים נאוי: ההכנסות עלו ב-14% אך הרווח הנקי ירד ב-2%

כך לפי דו"חות הרבעון השלישי; הסיבות לפער הן בעיקר עלייה בהוצאות לחובות מסופקים כמו גם מעלייה בהוצאות השכר

18.11.2017, 18:56 | רעות שפיגלמן

חברת האשראי החוץ בנקאי של האחים נאוי מסכמת את הרבעון השלישי עם עלייה של 14% בהכנסות ל-26.9 מיליון שקל, אך מנגד ברווח הנקי נרשמת ירידה של 2% - ל-15.8 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

גם בהסתכלות על תשעת החודשים הראשונים של השנה ניכרת מגמה דומה .כך, הכנסות המימון הסתכמו ב-78 מיליון שקל - עלייה של 10% אך השורה התחתונה הסתכמה ב-43.8 מיליון שקל - ירידה של 9%. הסיבות לפער הן בעיקר עלייה בהוצאות לחובות מסופקים כמו גם מעלייה בהוצאות השכר. גם הוצאה חד פעמית ברבעון הקודם בהיקף של 3.5 מיליון שקל בעקבות שומת מס תרמה לפער.

בתשעת החודשים הראשונים של השנה ההוצאות על חובות מסופקים עמדו על 7.6 מיליון שקל, כאשר בשנת 2016 ההוצאות הסתכמו במיליון שקל. בשנת 2015 כולה הסתכמות הוצאות אלו על 3.7 מיליון שקל ושנה קודם לכן על 6.4 מיליון שקל. היקף ההוצאות לחובות מסופקים משקף שיעור הוצאה של 0.5% ביחס לתיק הלקוחות.

בהקשר זה יש לציין כי ברבעון הראשון השנה צ'ק שחזר בהיקף של 5 מיליון שקל הסב לנאוי רישום הוצאה של 2.25 מיליון שקל מתוך כלל ההוצאות על חובות מסופקים.

האחים נאוי, צילום: עמית שעל האחים נאוי | צילום: עמית שעל האחים נאוי, צילום: עמית שעל

לצד נתוני הרווח והפסד בנאוי מציגים צמיחה בתיק הלקוחות (האשראי). זה צמח ב-16% לעומת הרבעון קודם ועומד על כ-2 מיליארד שקל. בשנה האחרונה צמח התיק בשיעור ניכר של 37%. חלק מהותי מהתיק הוא הלוואות של ממש ולא ניכיון צ'קים קלאסי. 

תשואת תיק הלקוחות (הכנסות המימון נטו ביחס לתיק הלקוחות) היא 6.2% - כאשר נתון זה משקף את מרווח הריביות שהוא הפער בין עלות הכסף לבין הריביות שנאוי גובה מלקוחותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות