אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קודי תחת אש: התוספים מפסיקים לפעול, המפתחים יורדים למחתרת

קודי תחת אש: התוספים מפסיקים לפעול, המפתחים יורדים למחתרת

אולפני הוליווד, בשיתוף נטפליקס, אמזון ובעלי תוכן אחרים, שלחו מכתבי אזהרה למפתחי תוספי קודי. בעקבות המהלך, הפסיקו לפעול כמה מהתוספים והשירותים הפופולריים בקהילה - ומפתחים רבים אחרים ירדו למחתרת

19.11.2017, 13:08 | שירות כלכליסט
הוליווד הולמת ב-Kodi: משתמשים בארץ ובעולם מדווחים על בעיות זמינות חמורות בפלטפורמת הסטרימינג וההורדות. בדיקת האינדיפנדנט הבריטי גילתה כי מספר מפעילי תוספים פופולריים בקודי קיבלו אישית מכתבי אזהרה מגורמים שנאבקים בפיראטיות תוכן ברשת.

קראו עוד בכלכליסט

מאחורי האזהרות עומדים אולפני קולומביה, דיסני, פרמונט, פוקס, וורנר ויוניברסל, המיוצגים דרך פרקליטי התאחדות תעשיית הקולנוע האמריקאית (MPA). לצידם, עומדות חברות תוכן כנטפליקס, אמזון, סקיי ובעלי זכויות לשידורי ספורט שונים.

מאגר קולוסוס נסגר מאגר קולוסוס נסגר מאגר קולוסוס נסגר

בין היתר, הפסיקו לפעול תוספים כמאגר ההורדות Colossus, בו מספר תוספים אחרים שמסייעים באיתור והפעלת סרטים וסדרות. המפתח שהפעיל את URL Resolver, כלי המנגיש תוכן עבור תוספים אחרים ופעל ביחד עם קולוסוס, מסר לאינדיפנדנט שהפסיק את פעולות הפיתוח ויתמקד מעתה ביצירת תוכן חוקי בלבד. בנוסף, גם המפתח שעומד מאחורי תוספי The_Alpha חדל אף הוא מפעילותו. גם תוספי metahandler, Bennu ו-DeathStreams אינם פעילים עוד, ככל הנראה משום שקיבלו התראה דומה. 

מכתב האזהרה שנשלח למפעיל The_Alpha מכתב האזהרה שנשלח למפעיל The_Alpha מכתב האזהרה שנשלח למפעיל The_Alpha

מדובר בעליית מדרגה מצד בעלי הזכויות, שכן המפתחים הללו נהנו עד כה מאנונימיות שאיפשרה את פעולתם. הפנייה של אולפני הוליווד ושאר חברות התוכן הוכיחה למפיצי התוספים שאינם בטוחים מתביעות.

פעולת האולפנים, שנועדה לצמצם את הפצת התוכן הפיראטי דרך איומים, משיגה אפקט הפוך: לא מעט ממפיצי התוספים, מאגרי הלינקים ודומיהם ירדו למחתרת - ועתה משתמשים בטלגרם ובאפליקציות צ'ט מאובטח אחרות כדי להמשיך לתקשר עם הקהל שלהם, להעביר לינקים ולהמשיך לפעול.

בניגוד לפורומים באתרי הורדות למיניהם, טוויטר או פלטפורמות תקשורת אחרות, האפליקציות המאובטחות לא מאפשרות ניטור חיצוני - מה שיקשה על האולפנים להשיג מידע חדש על משתפי הקבצים. שיטת התביעות והאיומים משיגה אפקט קצר טווח, אך מקשה על בעלי הזכויות והופכת את קהילת קודי למחתרת שקשה להפיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
זהו, שאין עדיין פלטפורמה לרכישת סרטים!
כל שירותי הממירים דרך האינטרנט מתחרים על משהו שונה לגמרי, טלוויזיה. תנו לבחור סרט מתוך אתר\אפליקציה ולשלם רק עבורו, באם לרכוש או לשכור. כמו ספרים אלקטרוניים! כבר זה כבר קשה?... הצרכנים מתחננים לזה, אז למה לא לקפוץ על העגלה ולתפוס איתה את כל המשתמשים האלה! אני ממש לא רואה את עצמי משלם לחברה באופן חודשי על תכנים שאני בקושי צופה וגם בקושי מתעדכנים, שלא לדבר על הסיבוך בחיבור\ניתוק וכל השיט הזה.
shimi810  |  20.11.17
לכל התגובות