אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי רשת ויקטורי אייל רביד מרחיב את היבוא המקביל בתחום האלכוהול צילום: Jack Daniels

בעלי רשת ויקטורי אייל רביד מרחיב את היבוא המקביל בתחום האלכוהול

רביד החל לייבא וויסקי של המותג ג'ק דניאלס ביבוא מקביל, וימכור אותו ב־99 שקל לליטר כשמחירו ברשתות נע בין 135–150 שקל

20.11.2017, 08:21 | נורית קדוש

שבועיים לאחר שהביא לישראל וודקה פינלנדיה ביבוא מקביל, בעלי רשת ויקטורי אייל רביד מרחיב את היבוא המקביל בתחום האלכוהול. רביד החל לייבא וויסקי של המותג ג'ק דניאלס ביבוא מקביל, וימכור אותו ב־99 שקל לליטר כשמחירו ברשתות נע בין 135–150 שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל ויקטורי אייל רביד, צילום: אוראל כהן מנכ"ל ויקטורי אייל רביד | צילום: אוראל כהן מנכ"ל ויקטורי אייל רביד, צילום: אוראל כהן

כיום אין יבוא מקביל של מותג הוויסקי ברשתות שיווק. גם פינלנדיה וגם ג’ק דניאלס הם מותגים המיובאים על ידי חברת אקרמן. בעקבות יבוא הוודקה, קיבל רביד מכתב מעורכי הדין של היצרנית, שדרשה להסיר מהמדפים את בקבוקי הוודקה שרכש ביבוא מקביל ולהעבירם אליה לצורך השמדתם. במכתב טענה החברה כי על מנת להבטיח את איכות המשקה, מוטבעים קודי ייצור על כל בקבוק ואלה מאפשרים לבצע ריקול (איסוף מהמדפים) במקרה הצורך, ואילו ברשת ויקטורי נמכרים בקבוקי הפינלנדיה ללא הקודים.

בתוך כך, צפויה הכנסת לדון בקרוב ביישום חסמים ברפורמת הקורנפלקס בעקבות דרישות הכשרות של הרבנות הראשית. רפורמת הקורנפלקס, שהתאימה את הרגולציה בישראל לרגולציה באירופה, נועדה להביא להפחתת יוקר המחייה במוצרי המזון במדינת ישראל, באמצעות יבוא מקביל. עם זאת, עד עתה הרפורמה לא מממשת את מלוא הפוטנציאל שלה היות ודרישת המסמכים של הרבנות הראשית חוסמת בפועל את הרחבת היבוא המקביל. באופן זה ממשיכים היבואנים הרשמיים, בחסות הרבנות, להימנע מתחרות ולמנוע ירידת מחירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות