אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זכיין מפעל האמוניה יגדיל את תפוקת המתקן בנגב בכ-50% צילום: גיל נחושתן

פרסום ראשון

זכיין מפעל האמוניה יגדיל את תפוקת המתקן בנגב בכ-50%

חברת KYOS, שאמורה להקים מתקן חדש לייצור אמוניה בנגב, החליטה להגדיל את תפוקת המפעל ולהגיע להיקף ייצור של כ-110 אלף טון בשנה, זאת לעומת תוכנית מקורית להפקת אמוניה בהיקף של עד 70 אלף טון בשנה

19.11.2017, 22:23 | ליאור גוטמן

חברת KYOS, שזכתה באפשרות להקים מתקן חדש לייצור אמוניה בנגב, החליטה בימים האחרונים להגדיל את תפוקת המפעל המיועד בכ-50%, כך נודע ל"כלכליסט".

המהלך דווח למשרדי האוצר והגנת הסביבה, ועל פי התוכניות תפוקת המפעל תוכל להגיע עד להיקף ייצור של כ-110 אלף טון בשנה, זאת לעומת תוכנית להפקת אמוניה בהיקף של עד 70 אלף טון בשנה. בבסיס ההחלטה היא האפשרות למכור אמוניה גם למפעלי חיפה כימיקלים, שסגרו לאחרונה את המכל הצפוני שלהם בהוראת ביהמ"ש העליון.

קראו עוד בכלכליסט

מכל האמוניה במפרץ חיפה (ארכיון), צילום: זהר שחר מכל האמוניה במפרץ חיפה (ארכיון) | צילום: זהר שחר מכל האמוניה במפרץ חיפה (ארכיון), צילום: זהר שחר

חברת KYOS תקים את מפעל האמוניה החדש בנגב כבר בשנת 2020 עם השקעות מקוריות שנאמדו בכ-150 מיליון דולר. החברה מנהלת בימים אלו מו"מ לרכישת גז הן מול שותפות תמר והן מול אנרג'יאן היוונית עם רכש שינוע בין 0.1 ל-0.2 מיליארד מ"ק לשנה. ההחלטה להפקיד בידיה את הקמת הפעל התקבלה ביולי האחרון לאחר שלא נמצא פתרון אחד לייבוא אמוניה לאזור חיפה.

במסגרת ההחלטה להפקיד בידי KYOS את המתקן הוחלט במקביל לייבא אמוניה באוניות קטנות אולם עיריית חיפה סרבה לתת למפעל חיפה כימיקלים רישיון עסק, מה שהוביל להבנה שהפתרון הממשלתי שהתקבל אינו ישים. לפני כשבוע הוצאו מאות עובדי מפעל חיפה כימיקלים לחופשה ללא תשלום, כאשר ועדה בין משרדית אמורה לגבש בימים הקרובים פתרון חדש לבעית ההעסקה של העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות