אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ: ייבחן תוואי חלופי לקו הסגול של הרכבת הקלה ברמת גן צילומים: עמית שעל

בג"ץ: ייבחן תוואי חלופי לקו הסגול של הרכבת הקלה ברמת גן

מדובר בתוואי שאמור לעבור בשטח העיר והעירייה טוענת שהוא יפגע באיכות החיים של התושבים. עפ"י ההחלטה, עיריית רמת גן תגיש את החומרים שלה לנת"ע עד 10 בדצמבר

20.11.2017, 13:48 | ליאור גוטמן

ניצחון זמני לעיריית רמת גן: בג"ץ הורה לפני שעה קלה (ב') לבחון תוואי חלופי ל"קו הסגול" של הרכבת הקלה, שתגיש עיריית רמת גן. מדובר בתוואי שאמור לעבור בשטח העיר עם טענות קשות לכאורה של אנשי העירייה על פגיעה באיכות החיים של התושבים שם.

קראו עוד בכלכליסט

עיריית רמת גן עתרה נגד תוואי הקו במטרה לעכב ואולי לבטל את הקמתו. מדובר בקו רכבת עילי שעתיד לחבר בשנת 2024 בין מרכז תל אביב ולנוע מזרחה עד לאזור בית החולים שיבא והעיר יהוד. אורכו של הקו הוא כ-28 ק"מ והוא כולל 44 תחנות עם צפי הסעה של כ-60 מיליון נוסעים בשנה, כאשר הקמת הקו כבר תומחרה במסגרת חוק ההסדרים האחרון בעלות של כ-9 מיליארד שקל.

הקו הסגול הקו הסגול הקו הסגול

עירית רמת גן נשענה בעתירה על הבטחה של מנ"כלית משרד התחבורה קרן טרנר לבחון תוואי חלופי, שיכלול אפילו שיקוע, זאת תחת שני תנאים: הראשון שתקציב הפרויקט לא יעלה והשני שלו"ז הקמת הקו לא ישתנה.

עפ"י החלטת בג"ץ, עיריית רמת גן תגיש את החומרים שלה לנת"ע (חברת נתיבי תחבורה עירוניים) עד 10 בדצמבר, ולאחר בחינה החברה הממשלתית תשיב לביהמ"ש האם הצעד אפשרי ותנמק כל תשובה שלה. על פי ההערכות החלטה סופית בנושא תתקבל עד סוף 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
רכבת קלה
מעניין מדוע דווקא פרנסי ערים ואינטרסנטים שונים המקורבים אליהם עושים הכל כדי לתקוע תהליכים המיועדים להביא לרווחת הציבור. מדוע הבכירים הללו אינם פועלים בבהילות הראויה להשגת השחרור המיוחל מהסתימות בדרכים המקובלות שבעולם הנאור כבר מזמן השכילו להבין אותן כבר לפני שתי מאות? הלוא בסופו של דבר הם ייזכרו בתור אלה שהנציחו מצב בלתי נסבל שרק הולך ומחמיר.
אייזיק  |  22.11.17
3.
רמי פדלון
פגיעה פחותה בתושבי רמת גן? ראית איך נראים הרחובות הראשיים בצירי התנועה שאתם כ"כ מנסים לגונן עליהם כדי לשמור על "איכות החיים" שלהם? אתם מכורים לדיזל, לפיח, לזיהום! חרטתם הזנחה על דגל העירייה שלכם בסדר גודל כ"כ כואב בעין שגורם לעיר שלכם להראות כמו עיר תאומה של חומס! רוצים לשמור על תושבי רמת גן? עזרו להם להתפטר מהרכב הפרטי שהורג את כולנו.
ערן  |  20.11.17
לכל התגובות