אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנצ'סטר יונייטד סיימה את הרבעון הראשון של העונה עם רווח של 15 מיליון ליש"ט צילום: רויטרס

מנצ'סטר יונייטד סיימה את הרבעון הראשון של העונה עם רווח של 15 מיליון ליש"ט

הקבוצה דיווחה על עלייה של 17% בהכנסות ל-141 מיליון ליש"ט ברבעון הפיסקאלי הראשון של 2018, שהסתיים ב-30 בספטמבר. הרווח התפעולי ברבעון עמד על 15.2 מיליון ליש"ט, ולפי הצהרת המועדון הם צפויים לסיים את השנה עם הכנסות שינועו בין 575-585 מיליון ליש"ט - שיא עבור המועדוןן

20.11.2017, 15:47 | שירות כלכליסט
מנצ'סטר יונייטד מרגישה כבר את החזרה שלה לליגת האלופות. הקבוצה דיווחה על עלייה של 17% בהכנסות ל-141 מיליון ליש"ט ברבעון הפיסקאלי הראשון של 2018, שהסתיים ב-30 בספטמבר. הרווח התפעולי ברבעון עמד על 15.2 מיליון ליש"ט, ולפי הצהרת המועדון הם צפויים לסיים את השנה עם הכנסות שינועו בין 575-585 מיליון ליש"ט - שיא עבור המועדון.

קראו עוד בכלכליסט

רומלו לוקאקו. החשיבות של ההכנסות ממשחקי בית לנתונים הפיננסיים באה לידי ביטוי בתוצאות, צילום: איי אף פי רומלו לוקאקו. החשיבות של ההכנסות ממשחקי בית לנתונים הפיננסיים באה לידי ביטוי בתוצאות | צילום: איי אף פי רומלו לוקאקו. החשיבות של ההכנסות ממשחקי בית לנתונים הפיננסיים באה לידי ביטוי בתוצאות, צילום: איי אף פי

התרומה הגדולה ביותר לעלייה בהכנסות נובעת מהכנסות מחוזי שידור, שסיפקו 38.1 מיליון ליש"ט, עלייה של 9 מיליון ליש"ט לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. העלייה נזקפת בעיקר להשתתפות בליגת האלופות, משחק בית נוסף בפרמיירליג והעפלה לגביע הסופר קאפ.

ההכנסות המסחריות ברבעון עלו ב-6.2 מיליון ליש"ט ל-80.5 מיליון ליש"ט. ההכנסות מחוזי ספונסרשייפ עלו ב-6.3 מיליון ליש"ט ל-53.2 מיליון ליש"ט. ההכנסות מקמעונאות, מרצ'נדייז ובגדים ירדו דווקא ב-0.1 מיליון ליש"ט ל-27.3 מיליון ליש"ט.

במועדון ציינו גם את 5 סבבי המשחקים שקיימו בארה"ב למול מספר צופים מצרפי של מעל 250 אלף איש, כצעד חשוב להגדלת החשיפה למותג. אולם הם העלו את ההוצאות התפעוליות ב-7.8 מיליון ליש"ט.

כלל ההוצאות התפעוליות ברבעון עמדו על 143.1 מיליון ליש"ט, עלייה של 20.9 מיליון ליש"ט. שכר העובדים עמד על 69.9 מיליון ליש"ט, עלייה של 7.6 מיליון ליש"ט, בעיקר בשל עליות בשכר השחקנים בשל ההשתתפות בליגת האלופות.

החשיבות של ההכנסות ממשחקי בית לנתונים הפיננסיים באה לידי ביטוי בתוצאות. ההתקדמות בתחרויות גביע היא אולי הסיוט של המאמנים שמגנים על השחקנים שלהם, אבל הם חלום רטוב של רואי החשבון, הבעלים והמשקיעים שרודפים אחרי רווח פיננסי.

"עברנו כמעט מחצית מהדרך של עונה נוספת שנראית מבטיחה", נכתב בדו"ח של מנצ'סטר יונייטד. "בליגת האלופות ניצחנו בכל ארבעת המשחקים ששיחקנו עד כה, עלינו לרבע הגמר גביע הליגה, ומצפים לחודשים הבאים שבהם יעלה מספר המשחקים".

משפחת גלייזר, הבעלים של המועדון, כנראה לא מצפים באותה מידה למשחקים. המועדון הכריז על ירידה של 69.6 מיליון ליש"ט ל-268.1 מיליון ליש"ט בחובות, ודיבידנד חצי שנתי של 0.09 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות