אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המורים הודיע: התיכונים ישבתו מחר צילום: דנה קופל

ארגון המורים הודיע: התיכונים ישבתו מחר

יו"ר הארגון רן ארז מימש את איומו ולאחר שביתת האזהרה שנמשכה יום אחד בשבוע שעבר, הודיע על שביתה נוספת - עד להודעה חדשה. ארז: "משרדי האוצר והחינוך נוקטים בסחבת מזה 10 חודשים"

20.11.2017, 16:39 | ספי קרופסקי

יו"ר ארגון המורים רן אז מימש את איומו ובתום פגישה נוספת עם אנשי האוצר והחינוך הודיע על השבתת בתי הספר העל יסודיים החל ממחר (ג') ועד להודעה חדשה. בשבוע שעבר קיים הארגון שביתת אזהרה של יום אחד בשל הסחבת במגעים עם משרדי האוצר והחינוך על הסכם שכר חדש, לאחר שההסכם הקודם, עוז לתמורה, הסתיים בשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הודיע ארז כי אם הפגישה הקרובה לא תוביל לפריצת דרך - ישבית הארגון את המערכת, והפעם ללא הגבלת זמן. הפגישה תוכננה להתקיים היום בצהריים, ובה האוצר וארגון המורים היו אמורים לדון בהצעה עליה סוכם בפגישת המשא ומתן הקודמת. אלא שלפי גורמים באוצר, "יו"ר ארגון המורים בחר שלא לקחת חלק בפגישה, ובמקום זאת הודיע לנוכחים כי יש לו דרישות מקדימות למו"מ שאם לא ייענו אין בכוונתו לשוב לשולחן הדיונים".

למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: אוהד צויגנברג למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: אוהד צויגנברג למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: אוהד צויגנברג

באיגרת שהפיץ היום למורים, כתב היו"ר ארז כי שביתת האזהרה בשבוע שעבר התקיימה "על מנת לאותת למשרדי האוצר והחינוך שלא ניתן יד לסחבת שבה הם נוקטים מזה כ-10 חודשים במו"מ לחידוש ההסכם הקיבוצי.

"מדובר לא רק בקביעת ישיבות בתדירות נמוכה, אלא גם בניסיון מצד פקידי האוצר להטעות אותנו באמצעות נתונים שגויים וחישובים לא נכונים, המציגים עלות גבוהה מדי של הסכם השכר, כדי שיוכלו להקטין למקסימום את דרישותינו. הם שכחו, כנראה, שגם אנחנו יכולים לחשב חישובים וכי לשקר רגליים קצרות".

בין התביעות שהציג היו"ר ארז נמנים:

1. תוספת שכר מידית לשכר ההתחלתי, כך ששכר של מורה חדש יתחיל מ-8,000 שקל ברוטו במקום 6,400 שקל - תביעה שבאוצר מסכימים לה.

2. עליית שכר יחסית גם למורים ותיקים – למשל, אלו עם דירוג הוותק הגבוה ביותר יקבלו עוד 600 שקל בחודש.

3. תוספת גמולי השתלמות והעלאת התקרה של צבירת גמולי השתלמות, שעות לבעלי תפקידים, הוספת תפקידים, תקנים ליועצים ועוד.

ארז הוסיף באיגרת כי "כיוון שעד כה לא הייתה התקדמות כלשהי בנוגע לתביעות אלו, וכל ההתמקדות הייתה אך ורק בנושא תוספת השכר למורים, תוך רצונם של אנשי האוצר לחלק את התוספות לתשלומים במשך ארבע שנים ולא לשלמן מיידית - אין לנו מנוס אלא לחדש את המאבק, וביום שלישי יושבתו הלימודים בכיתות י' עד י"ד. באשר להמשך, נודיע מדי יום בנוגע לצעדים הצפויים בימים שלאחר מכן".

לפי גורמים באוצר, "על אף שהמשא ומתן מתקיים מזה חודשים רבים, ולאחר שהונחו הצעות רבות לסיום המשא ומתן, ארגון המורים בחר להציב דרישות מקדימות בעלות תקציבית גבוהה שעיקרן להיטיב עם המורים הוותיקים על חשבון המורים הצעירים. בנוסף, ארגון המורים מסרב לפריסת התשלומים כך שיותאמו להסכמי השכר הנוהגים במגזר הציבורי ולמדיניות התקציבית של ממשלת ישראל".

מדוברות האוצר נמסר בתגובה להודעת ההשבתה כי "חבל שבמקום ולנסות להגיע לעמק השווה על ידי ניהול משא ומתן ענייני, בוחר הארגון לנקוט בצעדים כוחניים עד כדי השבתת החטיבות העליונות. צר לנו על החלטת ארגון המורים לגרור רגליים במסגרת המו"מ חלף התקדמות במשא ומתן לצורך חתימה על הסכם שכר שייחזק את המורים בחטיבות העליונות ויקדם את מערכת החינוך בשנים הקרובות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות