אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצב הגלישה בסתר בכרום: מה הוא באמת מסתיר? צילום: YOUTUBE

מצב הגלישה בסתר בכרום: מה הוא באמת מסתיר?

בכיר בגוגל הסביר מדוע פיתחה החברה את מצב הגלישה בסתר (Incognito Mode) לדפדפן הפופולרי שלה - ואמר שעדיין אפשר לעקוב אחריכם כשאתם משתמשים בו

20.11.2017, 17:32 | יואב סטולר

מה מסתיר מצב הגלישה בסתר (Incognito Mode) של גוגל כרום? לא את מה שאתם חושבים. סגן נשיא לכרום בגוגל, דארין פישר, סיפר לאתר Thrillist מה עמד מאחורי פיתוח התכונה הזו בדפדפן הפופולרי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, מצב זה לא נועד להסתיר את פעילותו של המשתמש מאתרים שונים, אלא ממשתמשים אחרים באותו המחשב. פישר אמר שהגלישה אמנם נסתרת למנוע החיפוש של גוגל, אך לא לגורמים אחרים, ביניהם כלי ניטור שקיימים בארגונים מסוימים - כך שלא חכם להשתמש במצב זה כדי לגלוש לאתרים מפוקפקים מהמחשב של העבודה.

מצב גלישה בסתר מצב גלישה בסתר מצב גלישה בסתר

"כאשר אתה מפעיל את כרטיסיית הגלישה בסתר ישנו כתב ויתור בו אנחנו באמת מנסים לעזור להבהיר לאנשים שהפעילות שלהם בהחלט עדיין גלויה לאתרים בהם הם מבקרים ויכולה להיות גלויה גם למעסיק שלהם, לבית הספר שלהם, ולספקית האינטרנט", פרט פישר. גוגל מסבירה כי החשיפה של הפעילות המשתמש בפני האתרים כולל בתוכו גם את המודעות והמשאבים שמלווים בשימוש בהם.

על פי פישר, מצב הגלישה בסתר שהושק ב-2008 נועד בראש ובראשונה להקל על שימוש במחשב על ידי משתמשים שונים. כך, תימנע צבירתם של קובצי קוקיז על ידי משתמשים מזדמנים במחשב.

כמו כן, הוסיף פישר, נועד מצב האינקוגניטו לעזור לאנשים להסתיר חיפושים או גלישה מיקיריהם - באופן קצת יותר רומנטי משיש להניח. "התרחיש שחזתה גוגל כרוך בבחור המחפש טבעות אירוסין, שאינו רוצה שבת זוגתו, תקבל חלילה מידע מקדים על ההצעה וההפתעה תהרס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
"התרחיש שחזתה גוגל כרוך בבחור המחפש טבעות אירוסין ...", איזה בולשיט
"באופן קצת יותר רומנטי משיש להניח: התרחיש שחזתה גוגל כרוך בבחור המחפש טבעות אירוסין ...", איזה בולשיט. היסטוריית דפדפן מביכה היא בעיה ידועה מאז שהאינטרנט החל להיות בשימוש רווח, וכולם יודעים בגלל איזה סוג של אתרים. כמובן שיש יתרונות נוספים וחשובים במצב Incognito (קוקיז זמניים וכד') אבל ככל שזה נוגע למחיקת היסטוריית דפדפן, שלא יבלבלו את המוח עם סיפורי הפתעה לבת הזוג. אני מניח שגם הכתבה ציטטה את דבריו של פישר באופן שהוצא מהקשרו, כאשר פישר תיאר את "התסריט שחזתה גוגל" כמשל - ההיסטוריה מוסתרת מהאנשים שיש להם גישת משתמש למחשב שלך; לא מאחרים.
אחד התם  |  21.07.18
לכל התגובות