אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות סייבר ישראליות סייעו לחברת האנרגיה הסעודית צילום: זאבי תקשורת

בלעדי לכלכליסט

חברות סייבר ישראליות סייעו לחברת האנרגיה הסעודית

אראל מרגלית אמר בקטאר כי חברות ישראליות סייעו לחברה הסעודית לאחר שמחשביה נפרצו על ידי האקרים איראניים

21.11.2017, 06:57 | אור הירשאוגה

חברות ישראליות סייעו בעבר לחברת האנרגיה הסעודית אראמקו לאחר שמחשביה נפרצו על ידי האקרים איראניים. כך אמר איש העסקים וח"כ לשעבר אראל מרגלית, שהתארח בשבוע שעבר בכנס ליוזמות בין מדינתיות שנערך בדוחא בקטאר.

מרגלית מייסד קרן ההון סיכון JVP שימש במהלך כהותנו בכנסת מטעם מפלגת העבודה כחבר בתת הוועדה האחראית על תחום הסייבר בוועדת החוץ והבטחון בכנסת. הוא נפגש במהלך הביקור בדוחא עם שרים ובכירים ממרוקו, תוניסיה, קטאר ועומאן, וציין בראיון ל"כלכליסט" כי אינו מחזיק יותר בתפקידים רשמיים מטעם מדינת ישראל.

אראל מרגלית בכנס בקטאר, צילום: זאבי תקשורת אראל מרגלית בכנס בקטאר | צילום: זאבי תקשורת אראל מרגלית בכנס בקטאר, צילום: זאבי תקשורת

בכנס שמאחוריו עומדת אוניברסיטת UCLA האמריקאית התארחו בכירי ממשל ואנשי עסקים ממרוקו, תוניסיה, ירדן, הרשות הפלסטינית וישראל. ביניהם גם ד"ר נמרוד נוביק ואיש העסקים יובל רבין. אראל, לדבריו, הוזמן כדי להציג פרויקטים אזוריים שמרכזם אינטרסים משותפים שמבוססים על טכנולוגיות ישראליות בתחומי המים, החקלאות, המזון, האנרגיה וסייבר.

לדברי מרגלית על אף התחממות יחסית בקשרים בין ישראל למדינות המפרץ וסעודיה, אין צפי ליחסים דיפלומטיים גלויים יותר. "עדיף שתהיה יותר עשיה, יותר ויותר שיתופי פעולה. לפעמים יותר נוח לעשות פריצות דרך ברמה של שיתוף הפעולה הכלכלי מאשר ברמה הדיפלומטית", ציין מרגלית. לדבריו, קיים פוטציאל ניכר לשיתופי פעולה בין המדינות ובין חברות בתחומי החקלאות והמזון והביטחון.

בעקבות ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל ובסעודיה במאי והצהרותיה של המדינה בפעילות נגד איראן ונגד ארגוני טרור, ניכרים מאמציה של ישראל להפוך את הקשר בין המדינות לחזקים יותר.

בשבוע שעבר התראיין הרמטכ"ל גדי אייזנקוט בעיתון הסעודי אילאף הפועל מלונדון, ואמר כי ישראל מוכנה לשתף פעולה עם סעודיה במאבק מול האיומים מאיראן.

ביוני הכריזו סעודיה, מצרים ואיחוד האמיריות על הפסקת קשרים דיפלומטיים ועצירת קשרים מסחריים עם קטאר, בטענה כי זו משמרת קשרים עם ארגוני טרור, וביניהם אל קעידה והחמאס. ברקע להכרזה זו עומדים היחסים ההדוקים בין הממשל הקטארי לאיראן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות