אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר ההסדר למיסז'ניקוב שיישלח למאסר: "לוקח אחריות מלאה על הטעות" צילום: ירון ברנר

אושר ההסדר למיסז'ניקוב שיישלח למאסר: "לוקח אחריות מלאה על הטעות"

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון, שבמסגרתו הורשע שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב בעבירות מרמה והפרת אמונים בפרשת "ישראל ביתנו" ובגינן יישלח ל-15 חודשי מאסר

21.11.2017, 11:26 | תומר גנון
שופט בית משפט השלום בתל אביב, צחי עוזיאל, אימץ הבוקר (ג') את הסדר הטיעון שעליו חתמה הפרקליטות עם שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב, וגזר עליו 15 חודשי מאסר בפועל וקנס של 70 אלף שקלים. מיסז'ניקוב הודה והורשע במסגרת ההסדר בעבירות של מרמה והפרת אמונים. "אני לוקח אחריות מלאה על הטעות", אמר השר לשעבר במהלך הדיון.

קראו עוד בכלכליסט

שר התיירות לשעבר סטס מיסז שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב | צילום: צביקה טישלר שר התיירות לשעבר סטס מיסז

הפרשה שבגינה הורשע מיסז'ניקוב נחשפה בתחקיר "המקור" בערוץ 10. על פי כתב האישום המתוקן שבו הודה, הוא פעל בניגוד עניינים חמור בעת שהוביל את תמיכת

משרד התיירות, באמצעות תקציב של כמיליון שקל, בפסטיבל הסטודנטים באילת ב-2010 ובמקביל המליץ למארגני הפסטיבל להעסיק את יוליה רוט, איתה ניהל מערכת יחסים אינטימית, בהפקת הפסטיבל.

מיסז'ניקוב עקב והתעדכן אישית ומקרוב אחר ביצוע ההתקשרות והתמיכה מבלי לגלות את הקשר של רוט שהועסקה בידי חברת פלס, מפיקת הפסטיבל ואמורה הייתה לקבל כספים עבור העסקה זו.

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד מאור אבן חן יונתן קרמר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. מיסז'ניקוב יוצג על ידי עו"ד יובל ששון ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל.

התובע אבן חן אמר בסוף הדיון כי: "ביהמ"ש קיבל את עמדתנו וקבע רף ענישה הולם לעבירת מרמה והפרת אמונים. יידע כל עובד ציבור ונבחר ציבור כי פעולה בניגוד עניינים חמור במסגרת תפקידו, וניצול תפקידו כדי לקדם מקורבים, יגררו חודשי מאסר רבים מאחורי סורג ובריח".

עו"ד ששון אמר: "מרשי לקח את מלוא אחריות על העבירה שביצע לפני כמעט 8 שנים בתחום ניגוד עניינים, בהיותו שר חדש, תוך הפעלת שיקול דעת מוטעה. אני מברך על כך שרשויות אכיפת החוק השתכנעו שזאת היתה המעידה היחידה של מיסז'ניקוב, ושהוא לא היה מעורב בשום מעשי שוחד, מרמה ואחרים, שלצערנו הרב הודבקו לו לשווא, ליוו אותו במשך שלוש שנים האחרונות ופגעו קשות בו, במשפחתו ובכל מהלך החיים שלהם. בית המשפט אישר את הסדר הטיעון בין הצדדים תוך שהוא רואה בו ראוי ולאחר שהביא בפניו את מעלותיו הרבות, את תרומתו הרבה לחברה ואת הפגיעה הרבה שנגרמה לו וליקיריו כתוצאה מן הפרשה. מר מיסז'ניקוב הוא אדם נורמטיבי, שתרם לא מעט בכל תפקידיו הציבוריים לחוסנה הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל. בטוחני כי אחרי שישלים את חובו לחברה בגין מעידה זו, יחזור לתרום מניסיונו ומכישוריו, כפי שעשה כל חייו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות