אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס השירות

"מי שמגיע לחדר מיון - מושפל, אני לא מבין איך אנחנו משלימים עם זה"

כך אמר יו"ר רשת אסותא פרופ' שוקי שמר בכנס השירות של "כלכליסט". שמר: "יש לנו רופאים מצוינים ואחיות מצוינות, אבל אם אנחנו צריכים להתאשפז בפרוזדור אנחנו מושפלים"

21.11.2017, 12:16 | ספי קרופסקי
"במקום שבו יו"ר, מנכ"ל ומועצת המנהלים לא מטפלים בשירות - אין שירות", כך אמר הבוקר (ג') יו"ר רשת אסותא פרופ' שוקי שמר בכנס השירות של "כלכליסט". בהרצאתו סיפר פרופ' שמר על הסטנדרטים הנהוגים בתחום השירות בבתי החולים הפרטיים של הרשת.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "זכות הקיום של הארגון שלנו היא השירות וחוויית השירות כי אותו מנתח - למשל פרופ' אהוד רענני (מבכירי הקרדיולוגים בישראל, ס"ק) באותם ידיים שהוא מנתח בשיבא - הוא מנתח גם אצלנו. אבל הטיפול סביב הניתוח הוא הוליסטי – השלבים הם מה שעושים את החוויה הנכונה למטופל".

"לא מבין איך משלימים עם זה"

בהמשך ביקר פרופ' שמר את המצב הנוכחי בבתי החולים הציבוריים בישראל ואמר כי "אם אחד מאתנו צריך להגיע לחדר מיון הוא מושפל, אני לא מבין איך אנחנו משלימים עם זה. יש לנו רופאים מצוינים ואחיות מצוינות אבל אם אנחנו צריכים להתאשפז בפרוזדור אנחנו מושפלים וכחברה אנחנו משלימים עם זה".

בהמשך סיפק דוגמה לחשיבות השירות וסיפר על אדם מוכר (ולא פירט עוד) שסיפר כי היה מאושפז באסותא לפני כמה שנים. "ביקרתי אותו ושאלתי אותו איך כאן והוא ענה: 'מדהים' והוסיף 'שמע אתמול בשעה 17:00 נכנסה האחות רותי ואמרה שהיא אחות הערב שלו'. הוא לא קרא לה כל הערב אבל הוא ידע שיש מישהי שתעזור לו. אתה נמצא במצב של חוסר אונים ואי ודאות והנושא הזה של הצגה עצמית שנראה דבר פשוט – עושה את כל ההבדל". הוא הבהיר עוד כי לכל שדרת העובדים באסותא – החל מהמנקים, דרך הפקידים וכלה בצוותים הרפואיים – ישנה אחריות שירותית שעניינה הוא הצלת חיים.

בית חולים ברזילי אשקלון - חדר מיון, צילום: גדי קבלו בית חולים ברזילי אשקלון - חדר מיון | צילום: גדי קבלו בית חולים ברזילי אשקלון - חדר מיון, צילום: גדי קבלו
אין הרבה אנשים שמכירים את מערכת הבריאות הישראלית טוב יותר מפרופ' שמר. כמי ששימש גם כמנכ"ל משרד הבריאות וגם כיו"ר מכבי, הוא מכיר גם את הצד של הרגולטור וגם את זה של ספק שירותי בריאות כמנכ"ל קופה וכעת כיו"ר רשת אסותא המפעילה מרכזים רפואיים פרטיים – ובאחרונה גם בית חולים ציבורי חדש באשדוד.

בית חולים בלינסון, צילום: קורין אלבז אלוש בית חולים בלינסון | צילום: קורין אלבז אלוש בית חולים בלינסון, צילום: קורין אלבז אלוש

אף שהאינטרס שלו הוא לקדם את רשת אסותא, כיום הוא נוהג לציין שהמבט שלו הוא מערכתי, והמטרה היא לייצר מערכת בריאות ציבורית טובה יותר באמצעות בית החולים החדש שנפתח זה עתה. באסותא ובכלל במערכת הבריאות מקווים שהמרכז החדש יהווה דוגמה לבאים אחריו. לפי הנחת העבודה במערכת הבריאות, יש צורך לפחות בשלושה בתי חולים ציבוריים נוספים: בדרום, בצפון ובאזור השרון.

חדר מיון בבית חולים הדסה עין כרם, ירושלים, צילום: יעל פרידסון חדר מיון בבית חולים הדסה עין כרם, ירושלים | צילום: יעל פרידסון חדר מיון בבית חולים הדסה עין כרם, ירושלים, צילום: יעל פרידסון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות71 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

71.
קל לדבר
בוודאי טוב לפר' הנכבד לדבר כאשר אין באסותא מרכזים(לא להתבלבל עם אסותא אשדוד ציבורי-אירגון אחר במימון אחר) מיון.קל לדבר כאשר אתה מנהל רשת רווחית שלא צריך להתמודד עם הפסדיות של מערכת ציבורית. אסותא מרוויחה מהיותה מערכת בריאות ציבורית חולה ולא יעילה.אסותא עדיין מבצעת CREAM SKIMMING ובוחרת חולים(אולי לא אסותא אלא הבכירים המנתחים בה). בואו נראה אותך מנהל מרכז רפואי כמו וולפסון!?
יעקב  |  23.11.17
67.
פשוט צודק ואין מה לתקוף אותו
בבתי חולים ציבוריים (איכילוב ותל השומר) התייחסו אל הורי נורא והתנאים היו מבישים. המערכת צריכה ניעור ורה-אירגון. קל לבקר ולהתקיף ששמר צבוע ושולח את המקרים הקשים לבי"ח ציבורי. זה שטויות. פשוט היחס של הצוות באיכילוב ותל השומר היה מתחת לכל ביקורת ואין לכך הצדקה - זה לא משנה מקרים קשים או קלים ואין הצדקה ליחס המביש. אתה מחפש אחות, מתחנן לשמיכות, הכל מטונף וצריך להתחנף בכדי שהם ירימו אליך את הראש מהמחשב/טלפון. אף אחד לא מבטיח שבאסותא אשדוד יהיה אחרת אבל באסותא משתדלים. אני נותחתי באסותא בתל אביב וגם טופלתי שם פעמיים על חשבון קופ"ח והיה ת ע נ ו ג (יחסית לבית חולים). הצוות היה מאומן מחונך מדבר בנימוס, באדיבות והכל תיקתק (חוץ מפקידות קבלה בכניסה כי כנראה קשה למצוא כ"א איכותי לתפקידים לא מקצועיים)
תקציבים ורהאירגון  |  21.11.17
לכל התגובות