אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס השירות

"תואר ראשון זה היום סטנדרט, אבל ממנו רק מתחיל תהליך הלמידה"

רועי דויטש, מייסד ומנכ"ל Jolt בכנס השירות 2017 של כלכליסט: "היום מתבלטים דווקא אלה שמבינים בכמה תחומים שונים, להצליח להיות טוב במה שאתה טוב בו, אבל גם לגעת כל הזמן בתחומים אחרים"

21.11.2017, 12:27 | נטע-לי בינשטוק

"תואר ראשון זה היום סטנדרט, אבל ממנו רק מתחיל תהליך הלמידה", כך אמר רועי דויטש, מייסד ומנכ"ל Jolt, בכנס השירות 2017 של "כלכליסט". חברת Jolt היא מרקטפלייס להרצאות וירטואליות.

בשונה מטד למשל, פלפטורמה אליה מועלות אינספור הרצאות מפי דוברים שונים ברחבי העולם, כל ההרצאות ב-Jolt מועברות בזמן אמת.

"הרעיון מאחורי ג'ולט מתחיל ממקום שאומר: 'ככל שהייטק נוגס יותר בתעשיות, כך הדור שלנו עובד בעבודות שהומצאו'. זה נשמע מעליב, אבל יש המון מקצועות חדשים כמו מנהל קהילה, אנליסט ביג דאטה, פרילנסר שהפך להיות מקצוע משל עצמו.

"יש גם עבודות שהומצאו מחדש – הדוגמה הקלאסית היא HR, פעם זה היה איזה תפקיד זר ופתאום זה נהיה התפקיד הכי משמעותי בארגון, שצריך להבין בכל המקצועות בארגון, להבין בפסיכולוגיה התנהגותית. גם המנהל הומצא מחדש – היום הוא צריך להניע את העובדים ולהשתמש בכלים חדשים כדי לשפר את העובדים".

רועי דויטש מייסד ומנכ"ל jolt, צילום: עמית שעל רועי דויטש מייסד ומנכ"ל jolt | צילום: עמית שעל רועי דויטש מייסד ומנכ"ל jolt, צילום: עמית שעל

לדברי דויטש, לכן צריך לייצר את הכלים החדשים ללמידה. "היום מתבלטים, בטח בהייטק, דווקא אלה שמבינים בכמה תחומים שונים, להצליח להיות טוב במה שאתה טוב בו, אבל גם לגעת כל הזמן בתחומים אחרים. בעולם הישן נקודת ההנחה היא שהכל נשאר אותו דבר, למדתי את המקצוע שלי ואני אשאר במקום. כמובן שזו תפיסה כמעט אבסורדית בעולם שבו הכל משתנה כל הזמן. אם למדת משהו אחד מזמן, הגרף שלף בירידה. היום רואים את זה במסיימי תואר ראשון שיוצאים מהלימודים ומבינים שהם יצאו עם כלום".

"אנחנו קוראים לזה למידה נערמת, למידה שבה כל יחידת תוכן נותנת לי משהו אינדיבדואלי, מתקדמים בנקודות ולא בנוק אאוט של 4 שנים ותואר. ג'ולט זה מונח מפיזיקה, כמו פולס, זו הדרך ללמידה, באמצעות פולסים שכל אחד נותן ערך עצמאי". לדברי דויטש, המשימה הקשה באמת היא להפוך את הלמידה לממכרת. הפתרון, לדבריו, הוא בין היתר להביא את המומחים הכי גדולים בתחומם ללמד את התחומים שכל הזמן משתנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות