אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים האמריקאי פועל לבלום את רכישת טיים וורנר על ידי AT&T

משרד המשפטים האמריקאי פועל לבלום את רכישת טיים וורנר על ידי AT&T

משרד המשפטים הגיש תביעה בבית המשפט הפדראלי, שנועדה לבלום את העסקה המוערכת ב-85 מיליארד דולר, זאת בשל טענה כי היא מפירה את חוקי ההגבלים העסקיים

21.11.2017, 13:42 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי פועל לחסימת הרכישה המתוכננת של AT&T את טיים וורנר. התביעה, שהוגשה בבית המשפט הפדראלי בוושינגטון, נועדה לבלום את העסקה המוערכת ב-85 מיליארד דולר, עליה הכריזו שתי חברות התקשורת לפני יותר משנה. מ- AT&T נמסר כי יגנו על המהלך בבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

לפי טענת משרד המשפטים, העסקה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, זאת מכיוון ש-AT&T "קרוב לוודאי תשתמש בתכניות הפופולאריות של טיים וורנר כנשק לפגוע במתחרים". בבעלותה של טיים וורנר רשתות פופולאריות כמו HBO. עוד נטען כי העסקה תוביל "לפחות הצעות חדשניות ולתשלומים גבוהים יותר עבור המשפחות האמריקאיות".

טיים וורנר טיים וורנר טיים וורנר

ב- AT&T מיהרו לבטל את טענות הממשל. "התביעה שהגיש משרד המשפטים מהווה שינוי קיצוני ולא מובן מהתנהלות הממונה על ההגבלים העסקיים בעשורים האחרונים. מיזוגים אנכיים מסוג זה מאושרים באופן שגרתי מכיוון שהם מטיבים עם הצרכנים בלי להסיר אף מתחרה מהשוק. איננו מוצאים שום סיבה לגיטימית שהמיזוג שלנו יזכה ליחס שונה", מסר בתגובה דיוויד מקאטי, היועץ המשפטי הבכיר של AT&T. גם מנכ"ל החברה, רנדל סטיבנסון העביר ביקורת קשה על ההחלטה של משרד המשפטים. "עשיתי הרבה עסקאות בקריירה שלי, אבל מעולם לא עשיתי עסקה שבה היו כל כך הרבה מחלוקות עם משרד המשפטים, אפילו על העובדות הבסיסיות ביותר", אמר במסיבת עיתונאים שכינס.

אחת הסברות שעלתה היא שהממשל האמריקאי מתנגד לעסקה בשל מלחמתו של הנשיא דונלד טראמפ ברשת החדשות CNN, השייכת לטיים וורנר. "היו הרבה השערות שזה הכל קשור ל-CNN, ואני באמת שלא יודע בוודאות", הוסיף סטיבנסון. "אבל שאף אחד לא יהיה מופתע שהשאלה הזו ממשיכה לעלות, כי חווינו כזה שינוי פתאומי בתגובה של הממונה על ההגבלים העסקיים". סטיבנסון אמנם ציין כי החברות ימשיכו במו"מ מול משרד המשפטים כדי להבטיח את אישור העסקה, אך הדגיש כי לא יסכים לוותר על השליטה ב-CNN.

העסקה הוכרזה באוקטובר שנה שעברה, במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות, וכבר אז הביע טראמפ התנגדות למהלך. ג'ורג' היי, מרצה למשפטים וכלכלה באוניברסיטת קורנל אמר ל-BBC כי למיזוג בהחלט יש השפעות פוטנציאליות על התחרות, שמחייבות בדיקה רצינית, אך הוא הוסיף כי ההתנגדות המתוקשרת של הנשיא מעלה ספקות לגבי המניעים של משרד המשפטים. "זה לא היה נראה חריג לולא הרקע הפוליטי", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות