אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר מפתחת טריק שיחסל את תופעת הבחילה בנסיעות

אובר מפתחת טריק שיחסל את תופעת הבחילה בנסיעות

לראיית החברה, בעידן הנהיגה האוטונומית יוכלו הנוסעים לעסוק בפעילויות רבות תוך כדי נסיעה - מה שיגדיל את הסיכוי לסחרחורות, בחילות והקאות. כדי להימנע מכך, החלה מפתחת מערכת שתיצור סימולציה חושית המצמצת סחרחורות

21.11.2017, 15:52 | קרן-אור גרינברג

אובר מפתחת מערכת חכמה לחיסול תופעת הבחילות בדרכים. פטנט שהגישה החברה בארה"ב אושר בתחילת החודש, וחושף פיתוח שמשתמש בחיישנים לשינוי מאפיינים שונים בתא הנוסעים, מה שיצמצם את הסיכוי לבחילה. המטרה: לאפשר נוחיות מקסימלית לנוסעים במכוניות אוטונומיות.

קראו עוד בכלכליסט

את הפטנט, שאושר בתחילת החודש, הגישה במרץ 2016; לפי החברה, רכב אוטונומי יאפשר לנוסעיו לנצל את הנסיעה לפעילויות פנאי, עבודה, מנוחה ועוד. להערכת אובר, פעילויות שכאלה עלולות ליצור סחרחורת וחולשה בקרב הנוסעים, כפי שקורה לעיתים קרובות כשקוראים תוך כדי נסיעה.

רובוט, תעצור רגע בצד רובוט, תעצור רגע בצד רובוט, תעצור רגע בצד

התופעה הזו נובעת מהפער שבין התמונה הסטטית שרואה העין ותחושת התנועה שמזהה האוזן הפנימית. הפטנט של אובר מתבסס על פיתרון בדמות סימולציה חושית - מושבים רוטטים, פרצי אוויר ותאורה משתנה - שאמורה למנוע את הסחרחורת האמורה והבחילות שיכולות להגיע איתה על ידי הטעיית המוח.

אובר פועלת במלוא המרץ לקידום מיזם הרכב האוטונומי שלה, ורק אתמול (ב') נודע כי וולבו השבדית תייצר עבורה 24,000 מכוניות ללא נהג, שיתפקדו כמוניות עצמוניות. העסקה הזו מקדמת אותה לשינוי המודל הנוכחי, שנשען על נהגי פרילנס בנסיעה שיתופית, לעבר היותה חברה בעלת צי של מכוניות אוטונומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות