אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק בכרמי גת: רשות מקרקעי ישראל תובעת את עיריית קריית גת

המאבק בכרמי גת: רשות מקרקעי ישראל תובעת את עיריית קריית גת

רמ"י טוענת שהעירייה מפרה את ההתחייבות שלה לאפשר בנייה של 6,400 דירות בשכונה החדשה כרמי גת; לפני ארבעה חודשים עתרה העירייה לבג"ץ כדי להעלות את תקציב הקמת השכונה

21.11.2017, 16:59 | אמיתי גזית

נמשך הקרב המשפטי בין מדינת ישראל לעיריית קריית גת. הבוקר (ג') הגישה רשות מקרקעי ישראל לבית המשפט המחוזי בבאר שבע תביעה (המרצת פתיחה) נגד העירייה, במטרה לחייב אותה לקיים את הוראות הסכם הגג שחתמו הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה מוגשת ארבעה חודשים לאחר שעיריית קריית גת עתרה בעצמה לבג"ץ, בדרישה שיכפה על המדינה להשוות את תקציב הסכם הגג שלה להסכמי גג שחתמה המדינה עם ערים אחרות.

ההסכם בין הגופים נחתם בנובמבר 2013, ובו התחייבה העירייה לאפשר בנייה של 6,400 דירות בשכונה החדשה כרמי גת. המדינה, מצידה, התחייבה להזרים כסף הדרוש להקמת השכונה ותשתיות נלוות.

לטענת רמ"י העירייה מפרה את ההסכם בשלושה היבטים: היא מסרבת לפתוח תיקי רישום לקבלנים ובכך מונעת מהם לקבל היתר בנייה; העירייה מסרבת לחתום עם קבלנים על הסכמי תשתיות שמייצרים מסגרת חוזית בין הקבלנים שמבקשים לבנות בעיר לבין העירייה שאמורה לפתח את התשתיות הנחוצות; וכן העירייה מעכבת מכרזים לביצוע עבודות פיתוח בשכונה החדשה.

הדמיית שכונת כרמי גת הדמיית שכונת כרמי גת הדמיית שכונת כרמי גת

בנוסף עולה מהתביעה כי העירייה סירבה לאפשר לחברת נתיבי ישראל (נת"י) לסגור כביש למשך ארבעה חודשים. הסגירה נחוצה כדי לאפשר גישה לקבלן שבונה מחלף חדש שיאפשר כניסה לכרמי גת.

מתברר כי סירוב זה של העירייה נובע משום שרמ"י לא מסכימה להעביר תשלומים הנחוצים לשיפוץ כביש הכניסה המרכזי לעיר ולהקמת מזרקה, משום שלטענתה אינם קשורים לפרויקט הבנייה בכרמי גת. ברמ"י מציינים כי סירבו להעברת התקציב משום שחששו כי פרויקט כרמי גת יקלע לגירעונות על רקע הקשיים שמערימה העירייה.

לעומת זאת, בעתירה שהגישה קרית גת לפני ארבעה חודשים, היא האשימה את משרד האוצר בכך שמיהר לשווק קרקעות לבנייה מבלי להזרים מספיק כסף לפיתוח תשתיות ומוסדות ציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות