אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסדות ללין מוכרות 25% מהרשת תמורת 90 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מייסדות ללין מוכרות 25% מהרשת תמורת 90 מיליון שקל

על פי מזכר הבנות בלתי מחייב, שתי המייסדות רויטל לוי ומירב כהן ימכרו מחצית מאחזקותיהן לחברה אירופאית, וחברת פוקס השותפה תעלה לאחזקה של 51% ותהפוך לבעלת השליטה; לרוכשת יש אופציה לרכישת כל מניות ללין בעוד 4 שנים ואז יגדל האקזיט של המייסדות בעוד 110 מיליון שקל

21.11.2017, 18:44 | אורנה יפת

שותפה זרה נכנסת להחזקת מיעוט בללין: שתי מייסדות ללין, מירב כהן ורויטל לוי חתמו על מזכר הבנות לא מחייב למכירת מחצית מאחזקתן בללין - 25% - לקבוצה אירופאית המחזיקה בחברה בת פעילה בתחום מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה. מכירת המניות, אם תצא לפועל, תיעשה לפי שווי של 350 מיליון שקל לללין ובתמורה של כ-88 מיליון שקל לשתי המייסדות.  

קראו עוד בכלכליסט

לשותף האסטרטגי תינתן אופציה לאחר ארבע שנים מיום החתימה על העסקה, לרכוש את כל יתרת מניות ללין שייוותרו בידי פוקס והמייסדות, לפי שווי של 450 מיליון שקל או לפי ממוצע של מכפיל 12.5 על ה-EBITDA של ללין או במכפיל 2 על מחזור ההכנסות – הגבוה מביניהם. אם תממוש האופציה לרכישת כל מניות ללין יזכו שתי המייסדות בתמורה נוספת של עוד 110 מיליון שקל, ובסך הכל יבצעו אקזיט כולל של כ-200 מיליון שקל. פוקס צפויה לרשום רווח של כ-130 מיליון שקל בגין העלייה לשליטה בחברת ללין.

ללין עוסקת בשיווק של תכשירי גוף ואמבט, תכשירי טיפוח, סבונים, נרות, שמנים, אביזרים ומתנות. 50% ממנה מוחזקים בידי קבוצת פוקס ו-50% בידי המייסדות רויטל לוי ומירב כהן. העסקה נוגעת למחצית המניות של מייסדות החברה, לוי וכהן, כאשר קבוצת פוקס תגדיל את אחזקתה ל-51% ותהיה בעלת השליטה היחידה בללין. לפיכך יזכו השתיים לאקזיט בשווי משותף של 87.5 מיליון שקל. 

 , צילום: יונתן בלום צילום: יונתן בלום  , צילום: יונתן בלום

פוקס איננה חושפת את שם החברה, אך מדווחת כי היא תהווה שותף אסטרטגי ותשמש מנוע צמיחה לפעילות הבינלאומית של ללין. על פי הדיווח מדובר במסמך הבנות שאיננו מחייב. הצדדים הגיעו להסכמה, כי תינתן תקופת בלעדיות של 40 יום לניהול המשא ומתן על העסקה מול החברה מחו"ל, שתרכוש ממייסדות המותג 25% בחלקים שווים.

פוקס רכשה ממייסדות ללין מחצית מהמניות בינואר 2007 בתמורה ל-13 מיליון שקל. בעת הרכישה, מנתה רשת ללין 14 חנויות בלבד. כיום מונה ללין 107 חנויות בישראל ועוד 25 חנויות ביפן וארה"ב (הוואי וקליפורניה) שמופעלות בזכיינות.

בעוד בישראל הפכה קבוצת פוקס את ללין למובילת שוק ועקפה את רשת סבון שהייתה הראשונה בקטגוריה, ההתרחבות של ללין בחו"ל התנהלה בעצלתיים בזמן שהמתחרה סבון תפסה תאוצה והתרחבה במדינות שונות בעולם.

כעת מכניסה קבוצת הקמעונאות שותף אסטרטגי לללין כדי לפתח את הפעילות של המותג בחו"ל. חנות הדגל של ללין פועלת בטיים סקוור בניו יורק. באוקטובר 2015 הקימה פוקס את US Holdings inc Laline לפיתוח פעילות המותג בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות