אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: בלי השקעה בביטחון ישראל לא תהיה סטארט אפ ניישן צילום: אוראל כהן

ליברמן: בלי השקעה בביטחון ישראל לא תהיה סטארט אפ ניישן

יום לאחר שהודיע כי נדרשת תוספת של 4.8 מיליארד שקל למערכת הביטחון, בעת ביקורו בתעשייה האווירית הזכיר השר את חשיבות ההשקעה: "השקעה בביטחון מובילה לשגשוג המדינה כולה"

21.11.2017, 19:02 | עמרי מילמן

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר היום (ג') עם בכירי משרדו בקמפוס המרכזי של התעשייה האווירית ליד נתב"ג. ליברמן ניצל את הביקור כדי לאותת לשר האוצר ולראש הממשלה את חשיבות התוספת התקציבית שהוא דורש, לקראת דיוני התקציב הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הודיע ליברמן כי לנוכח האיומים החדשים על ישראל, יש צורך בתוספת של 4.8 מיליארד שקל לתקציב הביטחון, שיתפרסו על פני שלוש שנים.

מימין לשמאל: מנכ"ל תע"א יוסי וייס, סמנכ"ל ומנהל חטיבת כלי טייס צבאיים שאול שחר, שר הביטחון אביגדור ליברמן ויו"ר תע"א הראל לוקר, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון מימין לשמאל: מנכ"ל תע"א יוסי וייס, סמנכ"ל ומנהל חטיבת כלי טייס צבאיים שאול שחר, שר הביטחון אביגדור ליברמן ויו"ר תע"א הראל לוקר | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון מימין לשמאל: מנכ"ל תע"א יוסי וייס, סמנכ"ל ומנהל חטיבת כלי טייס צבאיים שאול שחר, שר הביטחון אביגדור ליברמן ויו"ר תע"א הראל לוקר, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

לדברי ליברמן, ההשקעה בביטחון היא גם השקעה בצמיחה ובכלכלה: "בלתי אפשרי להיות 'סטארט אפ ניישן' בלי השקעה בביטחון מדינת ישראל. אני מקווה שכולנו נשכיל להמשיך ולהשקיע בביטחון, וגם לראות את התוצאות בצמיחה ובשגשוג של המדינה כולה".

עוד אמר ליברמן כי "מדינת ישראל מתמודדת יום יום עם אתגרים חדשים ואיומים חדשים, קטלניים יותר ומסוכנים יותר. על מנת להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל, קריטי לשמר את היתרון האיכותי.

"מעולם לא יהיה לנו יתרון מבחינת גודל השטח או גודל האוכלוסייה, היתרון האיכותי פירושו הון אנושי וטכנולוגיה. השילוב בין אנשים לטכנולוגיה הוא מה שמבטיח את עתידה של מדינת ישראל".

בביקור הוצגו מערכות מסוגים שונים, אסטרטגיות וטקטיות. בהן מל"טי האיתן והשובל; מערכות הנשק חץ 2 וחץ 3; מערכת ברק 8; מספר מערכות מכ"מ; מערכות טילי תקיפה והגנה; טילים משוטטים ולווייני תצפית.

מימין לשמאל: מנכ"ל תע"א יוסי וייס, שר הביטחון אביגדור ליברמן, סמנכ"ל ומנהל חטיבת טילים וחלל בועז לוי ויו"ר תע"א הראל לוקר, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון מימין לשמאל: מנכ"ל תע"א יוסי וייס, שר הביטחון אביגדור ליברמן, סמנכ"ל ומנהל חטיבת טילים וחלל בועז לוי ויו"ר תע"א הראל לוקר | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון מימין לשמאל: מנכ"ל תע"א יוסי וייס, שר הביטחון אביגדור ליברמן, סמנכ"ל ומנהל חטיבת טילים וחלל בועז לוי ויו"ר תע"א הראל לוקר, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בסיור התייחס יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר לשיתוף הפעולה בין צה"ל לחברה ואמר כי "התעשייה האווירית מייצרת ומפתחת מערכות שנותנות מענה לכל איום ומסוגלות להגיע לכל מקום, כולל לחלל.

"מדובר בפיתוחים שיהוו נדבך משמעותי באסטרטגיה ובתפיסות הביטחון של ממשלת ישראל ומערכת הביטחון בשנים הקרובות. התעשייה האווירית מצויה בשינוי ארגוני וצמיחה עסקית וטכנולוגית. לצד העבודה הצמודה עם מערכת הביטחון, אנו אחד היצואנים הגדולים בארץ ומייצאים כ80% מהתוצרת שלנו, כ-10 מיליארד שקל לשנה".

לדברי יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית: "אנו רואים במשרד הביטחון שותף לדרך ולעשייה, ועבודתנו מתבצעת תוך דיאלוג צמוד ויומיומי עם מערכת הביטחון על זרועותיה השונות. התעשייה האווירית מפתחת מגוון מערכות פורצות דרך הנותנות מענה לצרכים האסטרטגיים והמבצעיים העדכניים ביותר, כפי שהם מגיעים אלינו ממערכת הביטחון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות