אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי בן משה רוצה לחבור ללוזון או זאבי ולרכוש את פעילות אפריקה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מוטי בן משה רוצה לחבור ללוזון או זאבי ולרכוש את פעילות אפריקה

בעל השליטה באלון נפגש שלשום עם כל אחד מהם בנפרד, לאחר שהם הגישו הצעות לרכישת דניה סיבוס. הוא דן עמם באפשרות להגיש ביחד הצעה לרכישת אפריקה נכסים, דניה סיבוס והחברה המפעילה את כביש 6 - ולהתחרות בסיידוף

22.11.2017, 07:45 | גולן חזני

מוטי בן־משה לא ממהר לוותר על רכישת אפריקה ישראל גם אחרי שמרבית מחזיקי האג"ח של החברה הצביעו בעד ההצעה המתחרה, של נתי ועופר סיידוף.

ל"כלכליסט" נודע כי בן־משה מעוניין לחבור לאחד המתעניינים ברכישת דניה סיבוס. הוא רוצה להגיש אתו הצעה לרכישת שלוש הפעילויות של אפריקה ישראל: אפריקה נכסים, דניה סיבוס (יחד עם אפריקה מגורים) ומפעיל כביש 6. 

קראו עוד בכלכליסט

שלשום נפגש בן־משה בנפרד עם גד זאבי ועם עמוס לוזון. השניים הגישו הצעות לרכישת דניה סיבוס בנפרד באסיפה שנערכה בשבוע שעבר של מחזיקי האג"ח. בן־משה הגיש הצעה לרכישת אפריקה נכסים ומפעיל כביש 6 דרך החברות הציבוריות שבשליטתו - אלון רבוע כחול ודור אלון. הוא מעוניין להגיש הצעה משותפת לרכישת שלוש הפעילויות.

ההצעה המשותפת שמבקש בן־משה להגיש כוללת מרכיב מזומן גדול שבאמצעותו ינסו השניים לפתות את מחזיקי האג"ח לקיים הצבעה נוספת, שכן ההצבעה בשבוע שעבר לא היתה סופית. במידה שלא תתקיים הצבעה נוספת, עשוי בן־משה להגיש את ההצעה ישירות לבית המשפט.

סיידוף, שהיה היחיד שהגיש הצעת הסדר לרכישת מלוא המניות, קיבל את מרבית קולות מחזיקי האג"ח שלהם חייבת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב 3 מיליארד שקל. ההצעה זכתה לרוב של 51% משלוש סדרות האג"ח: כו', כז' ו־כח'.

הצעת סיידוף היתה לקבל את מלוא מניות אפריקה ישראל במסגרת הסדר כולל לחובות הקבוצה. בתמורה, מציע סיידוף למחזיקי האג"ח חבילה הכוללת 500 מיליון שקל במזומן, 1.57 מיליארד שקל בשתי סדרות אג"ח (אחת עם ביטחונות ושנייה ללא), 2% ממניות אפריקה נכסים בשווי כ־50 מיליון שקל, מנגנון אפסייד (עלייה במחיר) בשווי של כ־40 מיליון שקל במקרה של הנפקת דניה סיבוס, וכן את השעבוד על הקרקע ברוסיה, ששוויה מוערך ב־25 מיליון שקל.

 

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות