אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלאזה סנטרס חושפת עסקה מפוקפקת מהעבר - דירקטור קיבל הטבה אסורה צילום: שאטרסטוק

פלאזה סנטרס חושפת עסקה מפוקפקת מהעבר - דירקטור קיבל הטבה אסורה

החברה מדווחת היום שבמסגרת עסקת ענק שביצעה ב-2012 - תקופתו של מוטי זיסר המנוח - העמלה ששילמה למתווך הועברה באופן פסול לחבר מועצת המנהלים שלה. פלאזה סנטרס פנתה לגורמים הרגולטוריים במטרה לבחון אפשרויות של דיווח מחדש

21.11.2017, 20:17 | מיקי גרינפלד

פלאזה סנטרס מחזירה אותנו הערב לימים הקדומים שבהם מילאה כותרות - עם סיפור מוזר ומסתורי על עסקה מפוקפקת שנעשתה ממש בחצר האחורית שלה (למעשה, בחצר הקדמית ממש), לדבריה ללא ידיעתה.  

קראו עוד בכלכליסט

מדיווח שמוציאה החברה לבורסה עולה, כי בעסקה של מכירת נכסים שבוצעה ב-2012 נעשה שימוש פסול בכספי העמלה שהעבירה למתווך. הסיפור מתייחס לעסקת הענק שביצעה פלאזה סנטרס (עלייה דיווחה ב-11 בינואר 2012), אז עדיין בשליטתו של מוטי זיסר המנוח, במסגרתה מכרה 47 מרכזים מסחריים בארה"ב תמורת 1.428 מיליארד דולר.

פלאזה סנטרס מעדכנת שרק לאחרונה גילתה שבכספי עמלה שהועברו לסוכן המתווך על תפקידו במימוש העסקה, נעשה שימוש המיטיב עם דירקטור של החברה. אופי ההטבה לא ברור מהדיווח, אך השורה התחתונה היא שהכסף שיועד למתווך שירת באופן אסור את חבר מועצת המנהלים - אם באמצעות העברת הכסף עצמו ואם בדרכים אחרות של העברת טובות הנאה שוות ערך. שמו של הדירקטור הנהנה לא נחשף בדיווח.

החברה מדגישה כי בעת האירועים לא היה בידיה מידע על הסדר כלשהו שנעשה בין מקבל העמלה לבין גורם כלשהו בחברה. לנוכח הגילויים האחרונים בעניין פתחה פלאזה סנטרס בחקירת הפרשה. במקביל פתחה בבירור מול הגורמים הרגולטוריים כיצד עליה לנהוג עם הדיווחים שפרסמה בשעתו הנוגעים לעסקה. בין היתר מבררת החברה האם עליה לדווח מחדש על ההוצאה שהועברה למתווך (הוצאות מכירה) כהעברת כספים לגורם מקושר.

המניע לעסקת מימוש הנכסים היה המשבר אליו נקלעו החברות שבשליטת זיסר, אלביט הדמיה ופלאזה סנטרס, והצורך הדחוף שלהן במזומנים לצורך שירות החוב. המכירה לא השיגה את המבוקש: בסופו של דבר ההידרדרות לא נבלמה וביולי 2014 אושר הוסדר חוב בחברה, וזיסר איבד את חלקו בחברה. ההסדר כלל מחיקת חוב של 1.8 מיליארד שקל.  

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות