אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליאנץ חברה לקרן אמריקאית ותרכוש אאוטלטים בסין צילום: בלומברג

אליאנץ חברה לקרן אמריקאית ותרכוש אאוטלטים בסין

למרות הזינוק במסחר המקוון, ענקית הביטוח וההשקעות מהמרת על קניות מסורתיות. "הסינים מעדיפים לרכוש מותגים בחנויות פיזיות"

21.11.2017, 20:18 | שירות כלכליסט
ענקית הביטוח וניהול הנכסים הגרמנית אליאנץ ריל אסטייט הודיעה השבוע על הקמת קרן בשווי 750 מיליון דולר בשיתוף עם חברת ההשקעות האמריקאית TH ריל אסטייט, שתשמש לרכישת שני מרכזי קניות בסין. זאת כחלק מהמאמצים להרחיב את הנוכחות של החברות באזור אסיה והפסיפיק.

קראו עוד בכלכליסט

הקניונים שעל הכוונת הם פלורנטיה וילאג' ג'ינג'ין בצפון מזרח סין ופלורנטיה וילאג' בשנגחאי, כאשר הכוונה היא לנצל את התנאים הכלכליים החיוביים בסין לנוכח הרפורמות המתוכננות. כך לפי רושאבה דסאי, מנכ"ל החטיבה האסייתית של אליאנץ ריל אסטייט. "סין צומחת עדיין בקצב של 6%, שזה שיעור צמיחה טוב", אמר ל"סאות' צ'יינה מורנינג פוסט".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

הרכישות מגיעות ברקע התחזקות יציבה במסחר המקוון בסין, כאשר היקף המכירות זינק ב־28.6% במחצית הראשונה של השנה ל־357 מיליארד דולר לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הנתונים לא כוללים את יום הרווקים הסיני שהכניס 25 מיליארד דולר.

אולם דסאי מביע אמון גם בעתיד המכירות המסורתיות. "קיים מעמד ביניים של קונים שרוצים מותגים אבל במחירים מוזלים, ולכן הם נוטים לבקר בקניוני אאוטלט", הוא הסביר. "קבוצה שנייה היא של קונים מהמעמד הגבוה, שבעבר טסו ליפן למשל כדי לרכוש מותגים, אבל כעת יכולים לקנות אותם קרוב לבית". לדבריו, הלקוחות הללו מעדיפים לרכוש את מותגי היוקרה בקניונים.

אליאנץ ריל אסטייט תחזיק ב־30% מהקרן, זאת במסגרת האסטרטגיה שלה להקצות 5% מתיק הנדל"ן העולמי לאזור אסיה והפסיפיק. כך למשל, באוגוסט האחרון היא חברה לקפל גרופ הסינגפורית לרכישת מתחם המשרדים והחנויות הונגקאון סוהו בשנגחאי, בעיצובה של זאהה חדיד, עבור 525 מיליון דולר. במקביל, אליאנץ תקים קרן בהיקף של 500 מיליון דולר בהודו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות