אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים כץ ינסה להרחיב את התוכנית צילום: אלכס קולומויסיקי

משבר הביטוח הסיעודי

חיים כץ ינסה להרחיב את התוכנית

שר העבודה והרווחה רמז שהוא מתכוון להתערב ולהרחיב את תוכנית הסיעוד הלאומית שהציג כחלון; כץ אחראי על יישום תוספת שעות הסיעוד, והוא יוכל לדרוש להכניס לתוכנית סעיפים נוספים

22.11.2017, 07:59 | מיקי פלד
שר העבודה והרווחה חיים כץ רמז אתמול (ג') כי בדרך למימוש תוכנית הסיעוד הלאומית הוא מתכוון להתערב ולהרחיב את התוכנית באופן משמעותי. כשר הממונה על ביטוח לאומי, כץ אחראי על יישום החלק התקציבי העיקרי בתוכנית — תוספת שעות הסיעוד.

קראו עוד בכלכליסט

כדי להעלות את שעות הטיפול המקסימליות שניתנות לחולים סיעודיים בבית ב־40% מ־22 שעות בשבוע ל־30 שעות, צריך לתקן את חוק הסיעוד שעל יישומו אחראי ביטוח לאומי. זה המקום שבו כץ יכול להתערב ולדרוש להכניס לתוכנית סעיפים נוספים שנכללים בתוכנית שהוא גיבש במקביל.

שר הרווחה חיים כץ, צילום: עמית שעל שר הרווחה חיים כץ | צילום: עמית שעל שר הרווחה חיים כץ, צילום: עמית שעל

כך, לדוגמה, הוא צפוי לדרוש את ביטול הורדת מחצית מהזכאות לשעות במקרה של קשישים שההכנסות שלהן גבוהות מהשכר הממוצע במשק. אך הדרישה המרכזית של כץ עשויה להיות כזו שתביך לא מעט את שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והיא החלת חובה על כל תושב לרכוש ביטוח סיעודי בקופת החולים. כלומר, יצירת ביטוח סיעודי ממלכתי.

כץ עקץ אתמול את כחלון ואמר כי "אני מברך על כך שמשרד האוצר החליט סוף סוף לקדם תוכניות עבודה של ביטוח לאומי מ־2011. לצערי, לא מדובר בפתרון מספק. זו נקודת התחלה טובה, והתקווה היא שבהליך החקיקה נצליח לעשות את השינויים המתבקשים לטובת ביטוח סיעודי ממלכתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות