אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם גלעד שני עוזב את קרן הון הסיכון מאגמה

גם גלעד שני עוזב את קרן הון הסיכון מאגמה

לאחר שהקרן הפסיקה לגייס ועל רקע הסכסוך בין המייסדים - שותף שלישי עוזב בתוך שנה

22.11.2017, 08:02 | מאיר אורבך

נמשכים הזעזועים בקרן הון הסיכון מאגמה. גלעד שני פורש מהקרן זמן קצר לאחר שהצטרף אליה כשותף, כך נודע ל"כלכליסט". נכון לעת הפרסום לא נתקבלה תגובת הקרן או גלעד לידיעה, אך על פי הערכה הסיבה לפרישה היא עתידה המעורפל של הקרן.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" שקרן מאגמה הפסיקה לגייס את הקרן החדשה והחמישית במספר שלה, כאשר ברקע סכסוך בין שני מקימיה, מודי רוזן ויהלי זלכה.

האווירה העכורה הביאה לפרישת השותפים המנהלים האחרים בקרן, ובשנה האחרונה פרשו מהקרן שחר צפריר ורן אחיטוב, אשר היה אחד המועמדים לתפקיד המדען הראשי במשרד הכלכלה.

גלעד שני גלעד שני גלעד שני

הקפאת הגיוס האחרון של מאגמה, שהיה אמור לעמוד על כ־150 מיליון דולר, העיב על המשך קיומה של חברת הון הסיכון ועזיבתו של שני נראית כמו עוד מסמר בארון של מאגמה.

טרם הצטרפותו לקרן, גלעד שני היה סגן נשיא בברון קפיטל (Baron Capital), קרן אמריקאית לניהול נכסים אשר מנהלת פורטפוליו נכסים בשווי כולל של 22 מליארד דולר. במסגרת עבודתו היה מעורב בבנקי השקעות הון לטווח ארוך, ביותר מארבעים חברות טכנולוגיה מובילות, פרטיות וציבוריות, ביניהן מובילאיי ,טסלה ואחרות.

לאורך כל שנות קיומה רשמה מאגמה מספר אקזיטים מפוארים, כאשר המפורסם מבין כולם הוא המכירה של חברת של waze לענקית החיפוש גוגל בשנת 2013, מכירה ששווייה 1.1 מיליארד דולר במזומן. מאגמה החזיקה בעת המכירה 17.6% מ־waze שהכניסו לה 160 מיליון דולר. לאחרונה היתה מעורבת הקרן במכירה של חברת ארגוס לקונטיננטל ב־430 מיליון דולר, כאשר בבעלות הקרן היו 12%. ב־2014 גייסה מאגמה את הקרן האחרונה שלה בהיקף של 150 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות