אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מג וויטמן הודיעה על התפטרותה מתפקיד מנכ"לית HPE צילום: איי אף פי

מג וויטמן הודיעה על התפטרותה מתפקיד מנכ"לית HPE

המנכ"לית תעזוב את תפקידה בראשית השנה הבאה, ונשיא החברה אנטוניו נרי יחליף אותה; מניית החברה נפלה ב-6% למרות שהיכתה את תחזיות האנליסטים

21.11.2017, 23:17 | שירות כלכליסט

מג וויטמן, מנכ"לית ענקית הטכנולוגיה HPE, הודיעה היום (ג') על התפטרותה - וזאת בראשית השנה הבאה. נשיא החברה אנטוניו נרי יחליף אותה החל מה-1 בפברואר 2018, ושניהם יכהנו בדירקטוריון החברה. מניות החברה נפלו ב-6% במסחר המאוחר בוול סטריט.

"עכשיו זה הזמן שאנטוניו ודור חדש של מנהיגים יקבלו את השליטה בחברה", מסרה וויטמן, "יש לי אמון גדול שהם ימשיכו לבנות חברה גדולה שתשגשג בעתיד".

מג וויטמן, צילום: איי פי מג וויטמן | צילום: איי פי מג וויטמן, צילום: איי פי

צעד זה של וויטמן, ששקלה בעבר לעמוד בראש חברת אובר, מסמן סיומה של תקופה סוערת בהיסטוריה של חברת HP, שוויטמן הובילה את הארגון מחדש שלה. HPE נוצרה למעשה בסוף שנת 2015, וזאת לאחר ש-HP פוצלה לשניים. HPE מורכבת משתי חטיבות - Enterprise Group, הפועלת בתחום השרתים, האחסון והתמיכה; וחטיבת שירותים פיננסיים. HP המשיכה לעסוק בתחום המחשבים האישיים והמדפסות. וויטמן עברה לשמש כמנכ"לית HPE לאחר שעמדה בראש HP שלפני הפיצול.

מניית HPE עלתה ב-5% מראשית השנה, ואילו HP - ב-52%.

וויטמן עמדה בעבר בראשות איביי, והפכה אותה לענקית מסחר מקוון.

HPE פרסמה לאחר המסחר את תוצאותיה לרבעון הפיסקאלי הרביעי, ועולה כי רשמה רווח של 31 סנט למניה והכנסות של 7.87 מיליארד דולר. זאת לעומת צפי אנליסטים ל-28 סנט למניה והכנסות של יותר מ-7.7 מיליארד דולר. הצפי לשנה הפיסקאלית 2018 עומד על רווח של 1.25-1.15 דולר למניה - בדומה לצפי האנליסטים של 1.2 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות