אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילדים יצטרפו לביטוח סיעודי כברירת המחדל בקופות החולים צילום: שאטרסטוק

ילדים יצטרפו לביטוח סיעודי כברירת המחדל בקופות החולים

מטרת האוצר היא להגדיל את החשיפה של הביטוח לציבור, שכן היתרון בהצטרפות מגיל צעיר הוא כי אין תקופת הכשרה לקבלת זכאות עבור המבוטחים ואין חיתום שעלול להחריג חלק מהכיסוי

22.11.2017, 09:36 | עמרי מילמן
במסגרת תוכנית הביטוח הסיעודי שפרסמו כחלון וליצמן שלשום, סוכם גם כי קופות החולים יכניסו אוטומטית ילדים הנרשמים אליהם עם לידתם לביטוח הסיעודי כך שהצטרפות לביטוח סיעודי של קופת החולים תהפוך לברירת מחדל. הביטוח עצמו הוא ללא תשלום היום עד גיל 21 וגם אז עולה 6 שקלים בחודש, אולם המטרה של האוצר בהפיכת הרישום לביטוח סיעודי לברירת מחדל היא להגדיל את החשיפה שלו לציבור, שכן היתרון בהצטרפות מגיל צעיר הוא כי אין תקופת הכשרה לקבלת זכאות עבור המבוטחים ואין חיתום שעלול להחריג חלק מהכיסוי.

קראו עוד בכלכליסט

כחלון וליצמן מכריזים על תוכנית הסיעוד הלאומית החדשה, צילום: גיל יוחנן כחלון וליצמן מכריזים על תוכנית הסיעוד הלאומית החדשה | צילום: גיל יוחנן כחלון וליצמן מכריזים על תוכנית הסיעוד הלאומית החדשה, צילום: גיל יוחנן

היום מבוגרים שרוכשים ביטוח סיעודי מצרפים את ילדיהם בחינם, אולם כעת המהלך ינותק מהשאלה האם להורה יש או אין ביטוח סיעודי.

בנוסף, באוצר מקווים כי המהלך יחזק את האקטוריה של קופות החולים, מתוך ציפייה כי כמות הצעירים שיישמרו על הביטוח הסיעודי אחרי גיל 21 תחזק את יציבותן של קופות החולים, שכן אותם מבוטחים משלמים אך בעלי סיכון נמוך יותר ממבוטחים מבוגרים יותר.

רשות שוק ההון עובדת בימים אלו על חוזר שיביא לביצוע אותה החלטה בתקופה הקרובה. כעת עם הנעת המהלך יצרפו הקופות אוטומטית ילדים עד גיל 5.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות