אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר אלקו, מוטי פרידמן, התפטר לטובת "עסקים אישיים" צילום: עמית שעל

יו"ר אלקו, מוטי פרידמן, התפטר לטובת "עסקים אישיים"

טרם נקבע מועד העזיבה המדויק; חברת האחזקות שבשליטת משפחת זלקינד הודיעה כי הכנסותיה ברבעון השלישי זינוק ב-21%, הרווח התפעולי ניתר ב-30%

22.11.2017, 09:46 | אורן פרוינד

קבוצת אלקושל משפחת זלקינד, הכוללת בין השאר את החברות אלקטרה נדל"ן, גולן טלקום ואלקטרה מוצרי צריכה, הודיעה היום בסמוך לדוחות הכספיים כי היו"ר מוטי פרידמן הודיע על התפטרותו. החברה עדכנה כי "פרידמן הודיע היום על רצונו להקטין את רמת הפעילות והמעורבות שלו בחברה ולהפסיק בזמן הקרוב את פעילותו כיו"ר דירקטוריון החברה על מנת שיוכל להתמסר לענייניו האישיים ולהתמקד בעסקיו הפרטיים". עוד עדכנה החברה כי "טרם נקבע מועד לסיום כהונתו של פרידמן כיו"ר. החברה תשוב ותעדכן את הציבור, לאחר גיבוש הסכמות עם פרידמן בעניין זה".

אלקו סיכמה את הרבעון השלישי של 2017 עם עלייה בהכנסות וברווחים. ההכנסות ברבעון השלישי עלו בכ-21% לכ-2.44 מיליארד שקל. הרווח הגולמי זינק בכ-41% לכ-358 מיליון שקל. הרווח התפעולי ניתר בכ-30% לכ-131 מיליון שקל והרווח הנקי ברבעון השלישי עלה לכ-84 מיליון שקל (מתוכו כ-42.4 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח של כ-80 מיליון שקל (מתוכו כ-39.5 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות).

מוטי פרידמן, צילום: אוראל כהן מוטי פרידמן | צילום: אוראל כהן מוטי פרידמן, צילום: אוראל כהן

אלקו היא חברת אחזקות שעיקר פעילותה מתבצעת באמצעות החברות הבנות אלקטרה (53%) הפועלת בתחום ייצור ושירותים למבנים ולתשתיות בארץ ובחו"ל, בהם מערכות מיזוג אוויר מרכזי, מעליות, תברואה, חשמל וצנרת, בנייה ועוד; אלקטרה נדל"ן (61%) העוסקת בתחום רכישה, ניהול והשבחה של מקבצי דיור להשכרה בארה"ב וכן בתחום הנדל"ן המניב והיזמי בארץ ובחו"ל; אלקטרה מוצרי צריכה (55%) הפועלת בתחום ייבוא ושיווק מוצרי צריכה חשמליים ומתן שירות למוצרים, בהפעלת רשתות שיווק קמעונאיות למכירת מוצרי חשמל, בפעילות תקשורת סלולארית באמצעות גולן טלקום ובנדל"ן להשקעה; ואלקו מדיה & אינטרטיינמנט (100%) הפועלת בתחום הפעלת מתחמי קולנוע בפריסה ארצית הכוללת, בין היתר, מכירת כרטיסי קולנוע, מזון ומשקאות במזנונים, השכרת אולמות קולנוע ושטחים מסחריים למטרות שונות ומכירת מדיה (פרסום על מסכי קולנוע). דניאל ומיכאל זלקינד מכהנים כמנכ"לים משותפים של הקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות