אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פימי מגדילה אחזקות במנועי בית שמש לקראת הנפקת זכויות צילום: יונתן בלו

קרן פימי מגדילה אחזקות במנועי בית שמש לקראת הנפקת זכויות

החברה תקצה לקרן, המחזיקה ב-40% מהחברה, נתח של 3.5% נוספים - היקף ההנפקה יעמוד על כ-40 מיליון דולר והיא תצא לדרך ברבעון הראשון; מנועי בית שמש סיימה את הרבעון השלישי עם עלייה בהכנסות וברווח הנקי

22.11.2017, 10:08 | מיקי גרינפלד

מנועי בית שמש של קרן פימי מסיימת רבעון שלישי עם עלייה בהכנסות ושיפור בשורות הרווח – בין היתר בזכות שיפור מהותי בפעילות המנועים של החברה. במסגרת פרסום הדוח הודיעה החברה כי לצורך מימון הגדלת הפעילות החליטה לצאת למהלך של הנפקת זכויות, בהיקף של כ-40-35 מיליון דולר. ההנפקה צפויה לצאת לפועל ברבעון הראשון של 2018.  

קראו עוד בכלכליסט

לצורך המהלך החליט דירקטוריון החברה לאשר הקצאה פרטית לבעלת השליטה קרן פימי, על מנת שתוכל להשתתף בהנפקה לפי חלקה. החברה תקצה לקרן 250 אלף מניות במחיר של 74.54 שקלים למניה – מעט מתחת למחיר הבסיס של המניה הבוקר בת"א, 74.82 שקלים. הקרן המחזיקה כיום בכ-40.5% ממנועי בית שמש תעלה לאחר ההקצעה לאחזקה של 44%.

הכנסות מנועי בית שמש ברבעון השלישי הסתכמו ב-24.5 מיליון דולר, לעומת 21.3 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח התפעולי עמד על 2.4 מיליון דולר, מול 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל – הEBITDA הרבעוני עלה ל-3.2 מיליון דולר (13.3% מההכנסות), לעומת 2.6 מיליון דולר ברבעון המקביל (12.2%). בשורה התחתונה רושמת מנועי בית שמש רווח נקי של 2.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה מחזיקה בצבר הזמנות של 221 מ' דולר.

מנועי בית שמש פועלת באמצעות שני מגזרים, ייצור חלקים ומנועים. מגזר ייצור חלקים סיים את הרבעון השלישי עם הכנסות של 17.1 מיליון דולר, שינוי קל בהשוואה לרבעון המקביל שבו רשם המגזר הכנסות של 16.9 מיליון דולר. הרווח התפעולי של המגזר רשם ירידה מהותית ל-863 אלף דולר, מול 1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה מייחסת את הנסיגה לעלייה בהוצאות השכר ולהיחלשות הדולר מול השקל.

מגזר המנועים רשם שיפור משמעותי ברבעון המדווח, עם הכנסות של 8 מיליון דולר, מול 4.6 מיליון דולר ברבעון המקביל, לצד מעבר לרווח תפעולי של 1.4 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 14 אלף דולר ברבעון המקביל. השיפור בפעילות המנועים נובע בעיקר ממכירת מנועים קטנים שפותחו ויוצרו על ידי החברה וכן מהתרחבות פעילות שיפוץ המנועים.

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש אמר לאחר פרסום הדוחות: "אנו מסכמים רבעון טוב בו אנו מציגים, גידול בהכנסות ושיפור במדדי הרווחיות. במהלך הרבעון חתמנו על הסכם להרחבת עסקה עם פראט אנד וויטני מ- 110 מיליון דולר ל- 640 מיליון דולר. עסקה משמעותית זאת כמעט והכפילה את הסכמי המסגרת של החברה אשר מהווים את התשתית לצמיחת החברה בשנים הבאות. אנו נערכים לתחילת הייצור של החלקים החדשים וההתאמות הנדרשות הן בישראל והן בסרביה, היערכות זו דורשת השקעות בהיקף של 20-30 מיליון דולר בשנים הקרובות. את פירות עסקה זו נתחיל לראות החל מהמחצית השנייה של שנת 2018".

רם דרורי מנכ"ל מנועי בית שמש רם דרורי מנכ"ל מנועי בית שמש רם דרורי מנכ"ל מנועי בית שמש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות