אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסת לונדון תשתמש בטכנולוגית ה-AI של Zirra הישראלית צילום: עמית שעל

בורסת לונדון תשתמש בטכנולוגית ה-AI של Zirra הישראלית

בנוסף, הודיעה החברה כי גייסה 2 מיליון דולר בפלטפורמת גיוס ההמונים האמריקאית SeedInvest ומקבוצת משקיעי מובילאיי

22.11.2017, 10:19 | מאיר אורבך

האם אחרי נהגי מוניות ואנשי שירות לקוחות גם אנליסטים יוחלפו על ידי בינה מלאכותית? הבורסה לניירות ערך בלונדון תשתמש לראשונה בטכנולוגית בינה מלאכותית המבוססת על זו של החברה הישראלית Zirra בכדי לשפר את יכולות האנליזה שלה בפלטפורמת החברות הפרטיות שלה, ELITE, המונה כיום כ-600 חברות. למרבה המזל, הטכנולוגיה לא צפויה להחליף אנליסטים, אלא לסייע להם בעבודתם. ההסכם, עליו הוכרז היום (ד') הופך את הבורסה לניירות ערך בלונדון לראשונה שעושה שימוש בבינה מלאכותית בכדי לייעל תהליכי אנליזה של חברות, ובפרט של חברות פרטיות.

קראו עוד בכלכליסט

זירה תסייע למשקיעים ולחברות בתהליכי גיוס הון פרטי במסגרת פלטפורמת הגיוס ELITE Club Deal ותשפר תהליכים של ניתוח סביבת התחרות ומדידה של אינדיקטורים שונים הקשורים בביצועים ובהתנהגות של חברות פרטיות. ELITE גם תסייע בהפצת כלי האנליזה של זירה ללקוחותיה ושותפיה במסגרת חבילת שירותים נרחבת.

עוד הודיעה זירה על השלמת גיוס הון בהיקף של 2 מיליון דולר באמצעות פלטפורמת גיוס ההמונים SeedInvest, אחת משתי פלטפורמות גיוס ההמונים למכירת מניות הגדולות בארה"ב, לצד קרן ההשקעות של SeedInvest וכן מקבוצה של משקיעי מובילאיי בראשות רוני פייפר.

זירה, חברת סטארט-אפ הממוקמת בשדרות רוטשילד בתל אביב, פיתחה פלטפורמה המספקת למשתמשיה כלים לאנליזה של חברות המבוססים על ביג דאטה, עיבוד שפה טבעית (NLP), ולמידת מכונה. לחברה מספר מוצרים: דו"חות מחקר על חברות סטארט-אפ המיועדים למשקיעים, צ'טבוט המספק תובנות על חברות באמצעות שימוש באנגלית פשוטה, ורכיב API לארגונים המספק להם תובנות מבוססות בינה מלאכותית בזמן אמת. ההון שגויס ישמש להמשך פיתוח המוצרים וכן להרחבת יכולות האוטומציה של החברה. על לקוחותיה נמנים מותגים בינלאומיים בהם מיקרוסופט ונצ'רס, דויטשה טלקום קפיטל פרטנרס, וורייזון ונצ'רס.

מימין: מושית יפה וענר רבון, מייסדי זירה, צילום: עמית שעל מימין: מושית יפה וענר רבון, מייסדי זירה | צילום: עמית שעל מימין: מושית יפה וענר רבון, מייסדי זירה, צילום: עמית שעל

סבב הגיוס מביא את סך ההשקעות בחברה ל-4.5 מיליון דולר. המשקיעים החדשים מצטרפים למשקיעים הוותיקים בחברה בהם משה ליכטמן, לשעבר סגן נשיא במיקרוסופט וכיום שותף כללי בקרן IGP, נאוטילוס של AOL (כיום וריזון ונצ'רס), פרופ' דן גלאי, ממנסחי מדד VIX, המכונה גם מדד התנודתיות, או מדד הפחד, ופרופ' צבי וינר, דיקן הפקולטה לניהול באוניברסיטה העברית. הפרופסורים גלאי ווינר הם חוקרים בעלי שם עולמי בתחומי דירוג חברות והערכת סיכונים בשווקים.

"פיתוח יכולות אנליזה לקנה מידה גדול יותר ושיפור של תהליכים הנעשים באופן ידני הם חלק מערכי הליבה של ELITE", אמר לוקה פייראנו, מנכ"ל ELITE. "ההסכם עם זירה יאפשר לנו להעצים את קהילת ELITE עם טכנולוגיה מהשורה הראשונה, ולהציע פתרונות משולבים שיספקו ערך מוסף ללקוחותינו ולשותפינו".

"אנחנו נרגשים מאוד מהשותפות החדשה", אמרה מושית יפה, מנכ"לית זירה. "מעבר לפוטנציאל העסקי, אנחנו חולקים עם הצוות של ELITE את אותה תפיסת העולם הדוגלת בחדשנות לגבי פיתוח חברות פרטיות, כזו שהפכה את ELITE לגורם משמעותי ורב השפעה בזירת החברות הפרטיות באירופה. שימוש בכלים שלנו יסייע ללקוחות ולשותפים של ELITE ליהנות מיכולת אנליזה יעילה יותר המבוססת על נתונים רבים יותר ולשפר את יכולות קבלת ההחלטות שלהם.

ELITE היא תכנית שנוסדה על ידי הבורסה של לונדון במטרה לסייע לחברות פרטיות לצמוח ולגייס הון. היא מספקת לחברות בתכנית הכשרה בתחומים עסקיים שונים, פיתוח עסקי ומסייעת להם באיתור משקיעים ובניהול תהליכי גיוס הון. היא מונה 600 חברות מתחומים שונים כגון תעשייה, ביגוד, מזון, וטכנולוגיה מ-25 מדינות שמייצרים יחד הכנסות בהיקף של 50 מיליארד יורו ומעסיקים יחד 215 אלף איש ברחבי אירופה. בין החברות הבולטות שבגרו את התכנית ניתן לציין את מותג ההנעלה Golden Goose, יצרנית חטיפי הבריאות Graze, אתר המסחר האלקטרוני ליינות Naked Wines וכן היקב הטוסקני Frescobaldi.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות