אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביטוח הראל הרוויחה 164 מיליון שקל ברבעון השלישי צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

חברת הביטוח הראל הרוויחה 164 מיליון שקל ברבעון השלישי

ביצעה הפרשה של 100 מיליון שקל לפני מס בגין ירידת הריבית במשק. מגדל וכלל בדרך להפרשות גבוהות יותר. הרווח הכולל בתשעת החודשים הראשונים של השנה שילש את עצמו לכ-601 מיליון שקל

22.11.2017, 12:16 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר מסכמת רבעון שלישי עם רווח כולל של 164 מיליון שקל - עלייה של של מיליון שקל בלבד בהשוואה רבעון המקביל בשנה שעברה.  

קראו עוד בכלכליסט

דוחות הראל מעידים שהרבעון השלישי צפוי להיות כואב לחברות הביטוח שכן לאחר שנה של עלייה בעקום הריבית, שאיפשרה לחברות הביטוח לשחרר עתודות ש'הונחו בצד' חזרה לשורת הרווח, ברבעון השלישי עקום הריבית חזר לרדת והתוצאה בהתאם - הראל מדווחת על הפרשה של 100 מיליון שקל לפני מס ו-65 מיליון שקל אחרי מס להגדלת עתודות הביטוח. לפי הערכות, בשל תיק ביטוח חיים גדול יותר של מגדל וכלל, ההפרשות הצפויות שלהן בשל ירידת הריבית האמורה יהיו גבוהות יותר.

במקביל מדווחים בהראל על הרעה בתוצאות החיתומיות בענף הסיעוד בשל גידול בתביעות. רק השבוע דווח על תכנית סיעוד ממלכתית חדשה שאמורה הייתה לתת מענה לביטול הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים במקומות העבודה. הנחת המוצא היא שחלק מנפלטי הביטוח הקבוצתי ירכשו ביטוח סיעודי פרטי שרווחי יותר לחברות הביטוח אך בשלב זה מדווחת הראל דווקא על הרעה בתוצאות. בנוסף מדווח על גידול בתביעות בענף ביטוח רכב חובה ועדכון אומדן התביעות התלויות.

השפעות אלו קוזזו בחלקן ברווחי השקעות עם רוח גבית של שווקי ההון. מהדוחות עולה כי הראל יכולה לשמוח מביטול הביטוחים הקבוצתיים במקומות העבודה. כך מתחילת השנה גבתה הראל בביטוחים הקבוצתיים (הכוללים הן את הביטוח של קופות החולים והן את הביטוחים דרך מקומות העבודה) פרמיות בהיקף של 947 מיליון שקל ושילמה מעל מיליארד שקל בתביעות – כלומר רשמה הפסד. בתקופה המקבילה אשתקד נרשם גם כן הפסד חיתומי עם פרמיות בהיקף של 871 מיליון שקל שנגבו לעומת 938 מיליון שקל ששולמו כתביעות.

לעומת זאת הביטוח הפרטי רווחי: בתשעת החודשים הראשונים של 2017 נגבו 439 מיליון שקל בפרמיות ושולמו 381 מיליון שקל, כלומר רווח חיתומי של כ-60 מיליון שקל. בתקופה המקבילה נגבו פרמיות של 397 מיליון שקל ושולמו רק 282 מיליון שקל בתביעות - רווח חיתומי של כ-118 מיליון שקל.  

מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

הרווח הכולל בתשעת החודשים הראשונים של 2017, הסתכם בכ-601 מיליון שקל לעומת רווח כולל בסך של כ-205 מיליון שקל - כמעט פי 3.

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מסר כי: "בתשעת החודשים הראשונים של השנה נמשכה הצמיחה בקבוצת הראל בכל מגזרי הפעילות, דבר המתבטא בתוצאות העסקיות ובהיקף הנכסים המנוהלים של הקבוצה, שהגיע לסך כולל של למעלה מ-200 מיליארד שקל".

עוד הוסיף סיבוני כי "בשנה החולפת הכרזנו על שינוי אסטרטגי שמטרתו התאמה טובה יותר לצרכי הלקוח, מתוך כוונה להציע לו פתרונות מותאמים אישית, החל משלב המכירה, דרך קבלת המידע, השירות השוטף, הטיפול בתביעות וחידוש חוזי הביטוח. כל זאת על מנת לספק חווית שירות משופרת המותאמת למציאות הדיגיטלית". לדברי סיבוני, "אנו ממשיכים לפעול לפיתוח מנועי הצמיחה של הראל, וזאת לצד הטמעת האסטרטגיה החדשה של הקבוצה, המבוססת על ניתוח נתונים באמצעות ביג דאטה וטכנולוגיה מתקדמת, והטמעת עולם הדיגיטל במגוון הפתרונות שהראל מציעה ללקוחותיה ולסוכניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות