אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: מילאן תימכר בקרוב ב"מחיר מציאה" צילום: אי פי איי

הערכות: מילאן תימכר בקרוב ב"מחיר מציאה"

גוברת ההערכה כי מילאן, שקרוב לוודאי לא תעפיל בעונה הבאה לליגת האלופות, תימכר בקרוב - וכנראה תמורת פחות כסף מששילם לי

22.11.2017, 11:55 | שירות כלכליסט
אל תופתעו אם בזמן הקרוב מילאן שוב תחליף ידיים במחיר רצפה.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני מילאן. בדיקה שנערכה לפני למעלה מחודש מצאה שעל אף המצב הפיננסי של הקבוצה, ההוצאות שלה גבוהות. "עם הוצאות נטו של יותר מ-200 מיליון דולר בחלון ההעברות, מילאן הפכה לראשונה מזה שנים לאחר הבזבזניות הגדולות ביבשת"., צילום: אי פי איי שחקני מילאן. בדיקה שנערכה לפני למעלה מחודש מצאה שעל אף המצב הפיננסי של הקבוצה, ההוצאות שלה גבוהות. "עם הוצאות נטו של יותר מ-200 מיליון דולר בחלון ההעברות, מילאן הפכה לראשונה מזה שנים לאחר הבזבזניות הגדולות ביבשת". | צילום: אי פי איי שחקני מילאן. בדיקה שנערכה לפני למעלה מחודש מצאה שעל אף המצב הפיננסי של הקבוצה, ההוצאות שלה גבוהות. "עם הוצאות נטו של יותר מ-200 מיליון דולר בחלון ההעברות, מילאן הפכה לראשונה מזה שנים לאחר הבזבזניות הגדולות ביבשת"., צילום: אי פי איי

באוגוסט מכר סילביו ברלסקוני את הקבוצה האיטלקית לקבוצת משקיעים סינים בהובלת יונגהונג לי עבור 828 מיליון דולר. לי היה צריך להזרים כסף אמיתי לקבוצה, שכן עידן ברלסקוני הסתיים כשמילאן בהפסדים של קרוב ל-85 מיליון דולר בעונה שלפני.

אך נראה שהרכישה של לי לא עזרה לפתור את הבעיות של הקבוצה. בדיקה שנערכה לפני למעלה מחודש מצאה שעל אף המצב הפיננסי של הקבוצה, ההוצאות שלה גבוהות. "עם הוצאות נטו של יותר מ-200 מיליון דולר בחלון ההעברות, מילאן הפכה לראשונה מזה שנים לאחר הבזבזניות הגדולות ביבשת".

במרכז הבעיה נמצאת ההסתמכות הכבדה של לי על הלוואות בריבית גבוהה כדי לרכוש את הקבוצה.

בעיתון הגרדיאן הבריטי דיווחו כי לאחר שהשקעות פוטנציאליות לא התממשו פנה לי לחברת הפרייבט אקוויטי האמריקאית אליוט מנג'מנט, שמוגדרת כקרן טורפת, זאת בשל הנטייה שלה לרכוש חובות של חברות ומדינות כושלות כמו פרו, קונגו – ברזוויל וארגנטינה במחירים נמוכים. הוא קיבל הלוואה של 300 מיליון יורו, כש-180 מיליון יורו הוקצו להשלמת הרכישה של מילאן והשאר יועד לרכישת שחקנים. מועד החזר ההלוואה כולה נקבע לאוקטובר 2018, כשהריבית על הסכום הגבוה יותר עומדת על 11.5% ועל 7.5% לשאר.

ב-ESPN מעריכים כי מילאן "צריכה להשיג 350 מיליון דולר עד אוקטובר 2018 כדי להעלים את אליוט מנג'מנט", ואילו בסאן דיווחו כי אופ"א חוקרת את מצבה הפיננסי של מילאן מאז ההשתלטות על ידי לי. במקביל, בניו יורק טיימס דיווחו בשבוע שעבר שיש שמטילים ספק בכך שללי יש את הכסף הנחוץ כדי לנהל את הקבוצה המפסידה כסף. "המכרות שלי טען שהוא מנהל היו בבעלות ארבעה אנשים שונים מאז השנה שעברה, כך לפי מסמכי החברות בסין. פעמיים החליף העסק ידיים בלי תמורה עסקית.

לפיכך, גוברת ההערכה כי מילאן, שקרוב לוודאי שלא תעפיל בעונה הבאה לליגת האלופות, תימכר בקרוב, וכנראה תמורת פחות כסף מששילם לי. אחת השאלות העיקריות שעולות כתוצאה מהמצב היא - היכן היו רשויות הכדורגל בעת החתימה על מכירת הקבוצה ללי?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות