אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של 1.4 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של פננטפארק האמריקאית צילום: NASDAQ

ביקושים של 1.4 מיליארד שקל בהנפקת האג"ח של פננטפארק האמריקאית

החברה המתמחחה במתן אשראי לחברות בינוניות תיענה להתחייבויות בהיקף של 490 מיליון שקל - הריבית נקבעה על 3.83%. פננטפארק מתכוונת בהמשך להנפיק גם מניות בת"א

22.11.2017, 12:09 | יניב רחימי

פננטפארק האמריקאית סיימה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח בת"א: ל"כלכליסט" נודע שבמסגרת המכרז הזרימו המשקיעים ביקושים של כ-1.4 מיליארד שקל, מתוכם תיענה החברה להתחייבויות בסכום של כ-490 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

הריבית שנקבעה במכרז היא 3.83%, נמוכה מריבית המקסימום שעמדה על 5%. המשקיעים שהזמנותיהם יתקבלול יהנו גם מעמלת התחייבות מוקדמת בשיעור של 0.5%, כך שהתשואה האפקטיבית שלהם מגיעה ל-3.96%.

אגרות החוב של פננטפארק צמודות לשער היציג של הדולר והמשקיעים בישראל לוקחים בחשבון את עלויות הגידור של המטבע שעלותן מסתכמת בכ-1.7% בשנה. לפיכך, במונחים שקליים ההנפקה של פננטפארק בתשואה אפקטיבית של 3.96% דולרית שקולה לגיוס בתשואה של 2.26% בריבית שקלית. אגרות החוב של פננטפארק מדורגות על ידי S&P מעלות בדירוג של AA-. את ההנפקה הובילה חברת לידר הנפקות. אפ.סי.סי משמשת כיועץ מוביל להנפקת אגרות החוב ולרישום הדואלי בישראל.

חברת פננטפארק האמריקאית עוסקת במתן הלוואות לחברות בגודל בינוני ומניותיה נסחרות בנאסד"ק (PFLT). היא צפויה להשלים מהלך כפול בתל אביב: רישום של מניותיה למסחר בבורסה וגיוס של עד 580 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה. הצטרפותה לבורסה בת"א היא חידוש מרענן בגל החברות האמריקאיות שבאות להנפיק בישראל - לשם שינוי לא מדובר בעוד חברת נדל"ן, אלא בחברה שמתמחה במתן אשראי.

נכון ליום 30 ביוני 2017 תיק ההלוואות של פננטפארק הסתכם ב-770 מיליון דולר וההון העצמי של החברה, אחרי הנפקת המניות שהתקיימה בחודש אוקטובר, הסתכם בכ-540 מיליון דולר.

מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: NASDAQ מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן | צילום: NASDAQ מייסד ומנכ"ל פננטפארק ארתור פן, צילום: NASDAQ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות