אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל רכשה חברה שפיתחה משקפיים שמשלבים VR ו-AR צילום: Vrvana

אפל רכשה חברה שפיתחה משקפיים שמשלבים VR ו-AR

משקפי החברה הקנדית Vrvana מסוגלים להציג למשתמש חוויות וירטואליות שונות וגם להוסיף שכבות מידע על מה שהוא רואה סביבו. הרכישה תוכל לסייע לאפל בפיתוח משקפיים משלה, שצפויים להגיע לשוק ב-2020

22.11.2017, 13:20 | עומר כביר
אפל מרחיבה את מאמצי המציאות המוגברת שלה: לפי דיווח של TechCrunch, שאושר על ידי כלי תקשורת אחרים, ענקית הטכנולוגיה קנתה את יצרנית משקפי ה-AR הקנדית Vrvana בעסקה בשווי של כ-30 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

המוצרה היחיד שהציגה החברה, משקפיים בשם Totem, עשה שימוש בשילוב של טכנולוגיות AR ומציאות מדומה VR באופן שמאפשר להנות משתי החוויות במכשיר אחד. הקסדה צוידה במספר מצלמות קדמיות שהציגו את העולם החיצוני על גבי מסך OLED בצד הפנימי של המכשיר. חיישני אינפרא-אדום נטרו את תנועת הידיים של המשתמש. לא ברור איך מתעדת אפל להשתמש בטכנולוגיה שפיתחה החברה.

משקפי Totem, צילום: Vrvana משקפי Totem | צילום: Vrvana משקפי Totem, צילום: Vrvana

אפל לא הגיבה לדיווח.

מאמצי אפל לבסס פעילות בתחום ה-AR זכו לדחיפה משמעותית בשנה האחרונה. בוועידת המפתחים שלה שנערכה בקיץ חשפה אפל את ARKit, כלי פיתוח שמאפשרים למפתחים ליצור אפליקציות מבוססות AR או לשלב יכולות AR באפליקציות הקיימות שלהם. בנוסף, המצלמות בדגמי האייפון החדשים, 8, 8 פלוס ו-X, הותאמו לעבודה עם יישומי AR.

מוקדם יותר החודש דיווחה בלומברג שאפל מפתחת מערכת AR מלאה שעתידה להגיע לשוק ב-2020. תוכניות החברה לדגם האייפון שישוק ב-2019 מצביעות על כך שהיא בונה בהדרגתיות תשתית ומפתחת אקוסיסטם שיאפשרו למוצר להיכנס לשוק בקלות רבה יותר. במקביל, אפל פועלת להרחבת יכולות המציאות המוגברת של הסמארטפונים שלה, וצפויה לשלב באייפון שיושק ב-2019 מצלמה ראשית עם חיישן תלת ממד, שבין השאר יאפשר סריקת עצמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות