אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוט תקשורת נצבעת בירוק לקראת ביטול 'הניטראליות של הרשת' צילום: שאטרסטוק

אלוט תקשורת נצבעת בירוק לקראת ביטול 'הניטראליות של הרשת'

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב תגיש לאישור הקונגרס את הכללים המבטלים את עיקרון הניטראליות - מהלך שיבטל מגבלות שהוטלו על המוצר של אלוט

22.11.2017, 14:16 | דרור רייך

מניית אלוט תקשורת הדואלית טיפסה אתמול ב-4% בניו יורק - ונסחרת בעלייה חדה הבוקר בת"א (אלוט) - על רקע כוונתה של נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (ה־FCC) בראשות אג'יט פאי, לבטל את "הניטרליות של הרשת".  

קראו עוד בכלכליסט

הצעד המתוכנן של הנציבות צפוי לסייע לאלוט, ובאופן ספציפי למוצר המרכזי של החברה הנקרא 'Allot Gateway'. מוצר זה מעניק לספקיות התקשורת אפשרות של חלוקה ברשת, ניהול תעבורה וניהול עומסים - תחום שנוי במחלוקת בארה"ב, שיכול לצמוח בתנאי 'אי ניטראליות של הרשת'.

באפריל 2015, בתקופת כהונתו של הנשיא ברק אובמה, פרסמה נציבות התקשורת הפדרלית האמריקאית שורה של הוראות שנועדו להבטיח את הניטרליות של הרשת.

בין היתר חייבו ההוראות את ספקיות האינטרנט לתפקד כצינור "טיפש" לאינטרנט - חוקים אלו אסרו על ספקיות אינטרנט לחסום גישה לתוכן, יישום או שירות חוקי, להאט את קצב הגלישה לאתרים או שירותים מסוימים ובעיקר אסרו ליצור מסלולי "גישה מהירה" שיאפשרו לאתרים לשלם תמורת רוחב פס גדול יותר או שיספקו גישה מהירה יותר לשירותיהן.

תמיכה זו בניטראליות של הרשת צפויה ככל הנראה להתבטל עתה תחת שלטונו של טראמפ. הנשיא כבר מינה לתפקיד יו"ר הנציבות את אג'יט פאי, אחד המתנגדים הקולניים לעיקרון ניטרליות של הרשת. כעת הגישה הנציבות טיוטת כללים המורים על ביטול חוקי הניטראליות - המסמך צפוי להתפרסם במלואו מחר ולעמוד לאישור הקונגרס ב-14 בדצמבר - מהלך שאם יושלם צפוי לסייע לאלוט תקשורת.

מניית החברה נחתכה ב-36% ב-2015, ב-17% וב-2016 בעקבות ההחלטה שהתקבלה בממשל אובמה – אך מתחילת שנת 2017 הוסיפה לערכה כ-10% לשווי שוק של 180 מיליון דולר.

אילוסטרציה , צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות