אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמכרה הדירה היקרה ביותר באסיה - תמורת כ-77 מיליון דולר צילום: רויטרס

נמכרה הדירה היקרה ביותר באסיה - תמורת כ-77 מיליון דולר

מדובר בדירה בשטח 460 מ"ר בפרויקט היוקרה The Peak. דירה נוספת באותו מגדל בשטח של 420 מ"ר נמכרה תמורת 72 מיליון דולר

22.11.2017, 17:58 | שירות כלכליסט

הנדל"ן בהונג קונג הוא בין היקרים בעולם, וכעת זוג דירות יוקרתיות שנמצאות בעיר הוכרזו כיקרות ביותר באסיה. שתי היחידות, שממוקמות בפרויקט היוקרה The Peak נמכרו החודש לקונה יחיד תמורת 149 מיליון דולר, כךמדווח ה-South China Morning Post.

קראו עוד בכלכליסט

הקונה שלא הזדהה שילם 76.8 מיליון דולר תמורת דירת אחת של 460 מ"ר, ועבור הדירה הנוספת ששטחה בערך 420 מ"ר הוא שילם 71.7 מיליון דולר. הנכס השני, ששוויו נמדד לפי יותר מ-170,000 דולר למ"ר, היא דירת המגורים היקרה ביותר באסיה לפי היחס הזה.

הונג קונג היא עיר של ניגודים חזקים. לפי UBS, היא העיר היקרה ביותר בעולם מבחינת שוק הדירות שלה, אך במקביל, שטח המחייה הממוצע בה לאדם הוא 15 מ"ר בלבד. עובד מקצועי ממוצע שגר בעיר צריך להשקיע משכורת של 20 שנה כדי להרשות לעצמו דירה של 65 מ"ר במרכז העיר.

הפרויקט בהונג קונג, צילום: רויטרס הפרויקט בהונג קונג | צילום: רויטרס הפרויקט בהונג קונג, צילום: רויטרס

המאבק של מעמד הביניים

באותו היום שבו הופיעה בכותרות הדירה היקרה ביותר באסיה, קיבלו רשויות הונג קונג מועמדויות של 88,000 משפחות עבור 620 דירות מסובסדות שהן מציעות, שיא מאז הוחזרה מכירת דירות מסובסדות ב-2013. הדירות האלה, שנמכרות ב-30% מתחת לשווי השוק שלהן, נבנו ע"י ארגון דיור ציבורי ללא מטרות רווח בשם Housing Society. מכירת הדירות המסובסדות הופסקה ב-2002 מתוך כוונה לגרום למחירי הנדל"ן לעלות, מה שקורה בחודשים האחרונים ביתר שאת.

הונג קונג היא העיר השנייה הכי עשירה בעולם, עם רזרבות מטבע של יותר מ-120 מיליארד דולר, אך פחות מ-10% משטחה מיועדים לדיור.

לפי העיתון הסיני, מנכ"ל ה-Housing Society וו-מון הוי אמר כי לארגונו יש "המשאבים והיכולת" לבנות יותר יחידות מסובסדות, אך לא עומדים כרגע לרשותו שטחים מספיקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות