אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 11 חודשים ללא מנכ"ל: אושר מינוי מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי צילום: ארכיון קקל

אחרי 11 חודשים ללא מנכ"ל: אושר מינוי מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי

ועדת גילאור אישרה את מינויו של מנכ"ל קק"ל לשעבר, המועמד המועדף על שר הרווחה, אחרי שבדקה טענות לתפקוד לקוי של שפיגלר בתפקיד

22.11.2017, 18:38 | מיקי פלד

אחרי 11 חודשים ללא מנכ"ל, אושר מינויו של מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת גילאור למינוי בכירים בחברות ממשלתיות וגופים סטטוטוריים אישרה היום (ד') את המינוי שרצה בו שר העבודה והרווחה חיים כץ, אחרי דיונים ארוכים שכללו בדיקה של היועץ המשפטי לממשלה, מבקר המדינה ומבקר הפנים של קק"ל. 

מאיר שפיגלר, צילום: ארכיון קקל מאיר שפיגלר | צילום: ארכיון קקל מאיר שפיגלר, צילום: ארכיון קקל

כך, אחרי כמעט שנה של בדיקות, האישור הסופי של המינוי אמור עכשיו להגיע לשולחן הממשלה בשבועות הקרובים, וצפוי לעבור ללא בעיה.

בספטמבר האחרון, אחרי בדיקה שארכה חצי שנה, הודיע היועמ"ש כי אין מקום לפתיחה בחקירה פלילית על פעילותו של שפיגלר כמנכ"ל קק"ל. עם זאת, הוסיף כי "ישנם ממצאים המלמדים על התנהלות שנכון כי תישקל על ידי הגורמים המקצועיים הבוחנים את כשירותו של שפיגלר לכהונה ציבורית", אך לא פירט בפומבי באילו נושאים מדובר באופן ספציפי.

 החקירה עצמה נסובה בין השאר סביב טענות לפעילות לא תקינה של שפיגלר כמנכ"ל קק"ל כאשר אישר העברת הכספים בין הקרן לפארק אריאל שרון. מבקר המדינה שבדק את התנהלות הקרן אמנם העיר כמה הערות על התנהלותו של שפיגלר, אך לא מעבר לכך.

במשך החודשים האחרונים מי שניהל בפועל את הביטוח הלאומי הוא רמי גראור, שמונה רק שלושה חודשים קודם למינויו כמ"מ, על ידי כץ, לתפקיד סמנכ"ל כח האדם של המוסד.

כץ מסר: "אני מודה לרמי גראור ששימש כממלא מקום מצטיין ומקבל בברכה את מאיר שפיגלר. יחד נחזק את החוסן החברתי של אזרחי ישראל, נוביל רפורמות משמעותיות בהליך מימוש הזכויות ונדאג לאיתנות הפיננסית של המוסד שנוגע בכל אזרח מלידה ועד זקנה. תודה לשופטת גלאור ולחברי הוועדה שישבו על המדוכה וקיבלו החלטה מקצועית״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות