אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדיוי הביאה לבורסה את ענקית הקופי שופס מהולנד צילום: בלומברג

מדיוי הביאה לבורסה את ענקית הקופי שופס מהולנד

חתמה על הסכם לשימוש במותג של ענקית זרעי הקנאביס בארני'ז פארם וזינקה 56% בבורסה בת"א

22.11.2017, 18:53 | דרור רייך

חברת הקנאביס שמצטרפת לבורסת תל אביב על חורבות השלד הבורסאי של מדיוי שואפת גבוה. החברה, שבניהול מנחם כהן, חתמה על הסכם עם ענקית זרעי הקנאביס ההולנדית בארני'ז (Barney's Farm). 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר על הסכם השקעה אסטרטגי של 1.8 מיליון יורו. מדיוי קיבלה זכויות שימוש בלוגו ובגרפיקה של בארני'ז לאריזה ולפרסום של המוצרים שתפתח בעתיד. בארני'ז נחשבת אחת היצרניות המובילות בגודלן של זרעי איכות וגנטיקה של קנאביס. הקהל הישראלי אולי יכיר את שמה מהקופי שופ המפורסם שלה באמסטרדם.

תמורת השקעתה, שהתבצעה לפי שווי של 50 מיליון שקל למדיוי, תקבל בארני'ז כיסא בדירקטוריון מדיוי ו־244 אלף מניות. שווי השוק של מדיוי, שמנייתה זינקה ב־56.6% היום בבורסת ת"א בעקבות הדיווח, עומד על 30 מיליון שקל.

קנאביס, צילום: בלומברג קנאביס | צילום: בלומברג קנאביס, צילום: בלומברג

לפני שבוע יצק כהן לשלד פעילות בתחום הקנאביס של קיבוץ בצפון הארץ. לקיבוץ ארבעה אישורים ראשוניים זמניים ממשרד הבריאות לגידול, ייצור והפצת צמח הקנאביס ומוצריו. בנוסף, הקיבוץ בתהליכי קבלת אישור ראשוני זמני נוסף - עבור בית מרקחת לניפוק מוצרי קנאביס. במסגרת ההסכם, הקיבוץ יעניק לחברה 10 דונם לצורך הפעילות לשלוש שנים. בהמשך, בהתאם לצורך, יעניק הקיבוץ עד 190 דונם נוספים.

לחברה יש עוד 7.5 דונם עם מבנה המשתרע על פני דונם, שיוסב לייצור מוצרי קנאביס רפואי. תמורת 51% מהון המניות של פעילות הקיבוץ, מדיוי תשלם 14 מיליון שקל באבני דרך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות