אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף לסכסוך: פרופ' אמנון שעשוע חוזר ללמד באוניברסיטה העברית צילום: נמרוד גליקמן

סוף לסכסוך: פרופ' אמנון שעשוע חוזר ללמד באוניברסיטה העברית

המשבר פרץ לאחר שהאוניברסיטה פנתה אל חברת מובילאיי, ששעשוע הוא אחד ממייסדיה, בדרישות לתשלום תמלוגים. בהודעת האוניברסיטה נאמר כי הטענה בדבר אי קבלת מלוא התמורה אינה נכונה

22.11.2017, 19:16 | הגר רבט

האוניברסיטה העברית הודיעה היום (ד') על החזרת פרופ' אמנון שעשוע ללמד במוסד ועל סיום תהליך ההדברות בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת האוניברסיטה נכתב כי "תהליך הדברות בין האוניברסיטה העברית לפרופ' אמנון שעשוע הסתיים בהצלחה ובהחלטה משותפת של שני הצדדים סוכם כי פרופ' שעשוע ופרופ' שי שלו-שוורץ יחזרו ללמד באוניברסיטה".

המשבר בין הצדדים פרץ לאחר שהאוניברסיטה פנתה אל חברת מובילאיי בדרישות שככל הנראה כוללות תשלום תמלוגים. בספטמבר השנה יצאה הודעה משותפת מטעם הצדדים בה נכתב כי העברית נסוגה מדרישותיה. ההודעה המשותפת על כך נמסרה למרות שנודע כי ימים ספורים לפני העסקה החתים פרופ' שעשוע גורמים בכירים באוניברסיטה על מסמך שבו הם מסכימים לוותר על כל זכות שקשורה למובילאיי.

פרופ פרופ' אמנון שעשוע (ארכיון) | צילום: רענן כהן פרופ

בהודעה שיצאה היום נכתב גם כי "האוניברסיטה העברית וחברת מובילאיי ימשיכו לשתף פעולה לטובת המחקר המשותף והפרייה הדדית. עוד נמסר כי כל טענה שנאמרה בעבר בדבר אי קבלת מלוא התמורה המגיעה לאוניברסיטה על פי המתחייב מההסכם בין השניים הינה לא נכונה, מעוותת וחסרת כל בסיס עובדתי ומשפטי".

מוקדם יותר השבוע פורסם ב"כלכליסט" כי רשות ני"ע האמריקאית (SEC) מבקשת מהרשויות בארץ סיוע בגביית עדויות ואיסוף ראיות מחמישה ישראלים שהיו מעורבים לטענתה בפרשה שבמסגרתה דלף מידע מוקדם על העסקה למקורבים למייסדי החברה, פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם. מחקירת ה-SEC עד עתה עולה כי הדלפות מבכירים במובילאיי הניבו רווחים אסורים של מיליוני דולרים. ה-SEC מנהלת בימים אלה שתי תביעות אזרחיות נגד שלושה ישראלים - ד"ר אמיר ולדמן, בכיר לשעבר בסינרון; ד"ר ג'יימס שאול; ואחיו רוג'ר שאול - וכן נגד אזרח אמריקאי, לורנס קלאף, בטענה שעשו שימוש במידע הפנים שהגיע אליהם על פי החשד מבכירי מובילאיי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות