אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווינדוורד מת"א תספק ללויד'ס מערכת לחיזוי תאונות שיט צילום: תומי הרפז

ווינדוורד מת"א תספק ללויד'ס מערכת לחיזוי תאונות שיט

ענקית הביטוח הבריטית חתמה על הסכם עם Windward שפיתחה אלגוריתמים שיודעים לאתר סכנות באזורי שיט וכן לאתר תנועות חשודות של ספינות. מבטחי המשנה של לויד'ס ישתמשו בטכנולוגיה הישראלית כדי לקבוע את גובה הפרמיות

23.11.2017, 08:48 | מאיר אורבך

ענקית הביטוח הבריטית לויד'ס בחרה בחברת ווינדוורד (Windward) הישראלית כשותפה הטכנולוגית הבכירה שלה, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם שנחתם בימים האחרונים בין החברות תספק ווינדוורד ללויד'ס מערכת אנליסטית לחיזוי תאונות או אזורים מסוכנים דוגמת אזורי מלחמה בעולם השיט.

הטכנולוגיה הישראלית מאפשרת למבטחי המשנה של לויד'ס לשפר את יכולות החיזוי שלהם בעת חתימה על הסכמי ביטוח.

החברה לא פרסמה את שווי ההסכם אך ההערכות הן שהוא צפוי להביא לה הכנסות של מיליוני דולרים לאורך השנים.

מימין: מתן פלד ועמי דניאל מייסדי ווינדוורד, צילום: תומי הרפז מימין: מתן פלד ועמי דניאל מייסדי ווינדוורד | צילום: תומי הרפז מימין: מתן פלד ועמי דניאל מייסדי ווינדוורד, צילום: תומי הרפז

מסד הנתונים של ווינדוורד מאפשר לזהות ספינות חשודות ולהעביר הודעות לצבאות ומשמרי חופים וכולל גם נתונים חשאיים שהועברו באישור מסוכנויות שונות בתחום.

ניטור תכולת הספינות מאפשרת לחברה לחשב גם את צריכת הנפט והמתכות, לצפות צמיחה בצריכה בשווקים שונים ועוד.

האלגוריתמים המותחכמים הסורקים את מאגרי המידע יודעים לבצע הצלבות שיסייעו בעיקר בתפיסת תנועות חשודות. למשל ספינות המשנות את המסלול שלהן בפתאומיות או כאלה שמחליפות את מספר הזיהוי שלהן לקראת עגינה בנמלים מסיבות מגוונות: החל מפעילות הקשורה לטרור, דרך התחמקות מתשלום מכס ועד הכנסת סחורה שאינה רצויה מסיבות שונות במדינות שונות.

"אנחנו מאמינים שהטכנולוגיה שאנחנו בונים תשנה את היערכות עולמות הספנות והביטוח, ואת כל שאר המערכות הקשורות", אומר ל"כלכליסט" עמי דניאל, אחד ממייסדי החברה והמנכ"ל שלה. "לויד'ס היא המבטחת הראשית של עולם השיט. הבחירה שלהם בנו כשותף הטכנולוגי הבכיר שלהם היא האישור הכי גבוה שיש בתעשייה שלנו. פיתחנו מודל סיכון שמתבסס על תנועת כלי שיט שחוזה את הסיכון לתאונה של כלי שיט בשנה הבאה. עד כה כל המודלים התבססו על העבר והניחו מה יקרה בעתיד. המודל שלנו מצליח לחזות בהצלחה תאונות אפשריות לשנה הקרובה על בסיס המידע שקיים אצלנו. לויד'ס משלבים את הטכנולוגיה שלנו בתוך ההצעה שלהם לכל מבטחי המשנה שעובדים דרכם", אומר דניאל.

ווינדוורד הוקמה בשנת 2011 על ידי עמי דניאל ומתן פלד, שני בוגרי קורס חובלים של צה"ל שביקשו למפות את התנועה הימית.

החברה גייסה עד היום 22.5 מיליון דולר מכמה משקיעים בעלי שם: גנרל דיוויד פטראוס ראש ה־CIA לשעבר, דן סנור ממחברי הספר אומת הסטראט־אפ, הורייזן - קרן ההשקעות של לי קה שינג וקרן אלף הישראלית. החברה מעסיקה כיום 65 עובדים מרביתם בתל אביב והשאר בלונדון ובוושינגטון.

"בתקופה הקרובה נפתח ונרחיב את הפעילות שלנו בתחום הביטוח", מוסיף דניאל. "נפתח משרדים גם באוסלו שהיא אחת הערים החשובות בתחום הביטוח הימי. לאחר שהתחלנו בתחום המודיעין אנחנו עוברים לשלב הבא מבחינת היכולות הטכנולוגיות שלנו שהוא תחום הביטוח".

לדברי קרייג סיביל, האחראי על חדשנות בלויד'ס, החברה תמיד גאה להיות בחזית החדשנות בתחום הביטוח. "היה לנו הרבה עניין בגישה חדשה זו לניתוח התנהגות ניווט. יש כמות עצומה של נתונים בזמן אמת אבל המפתח הוא לפתוח את הערך העסקי של נתונים אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות