אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדיט סוויס: "2018 תהיה השנה של השווקים המתפתחים"

קרדיט סוויס: "2018 תהיה השנה של השווקים המתפתחים"

להערכת הבנק השוויצרי, הגידול בתמ"ג העולמי צפוי להאיץ מעט ולהגיע ל-3.8%. בתחזית לשנה הבאה מציין האנליסט ג'רלד מוזר, כי בבנק "לא ממליצים להשקיע בביטקוין סכומים גבוהים כי קיים רכיב גבוה של חוסר וודאות"

23.11.2017, 11:53 | אלי שמעוני

"2018 תהיה השנה של השווקים המתפתחים", כך מעריך ג'רלד מוזר, ראש אסטרטגיית האקוויטי בחטיבת ניהול העושר של של השוויצי קרדיט סוויס, לרגל פרסום התחזית השנתית ל-2018. להערכת קרדיט סוויס המניות העדיפות בשווקים המתפתחים הן מתחום הצריכה וחברות קטנות, ולאו דווקא חברות גדולות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי תחזית ההשקעות לשנת 2018 של קרדיט סוויס, הצמיחה הכלכלית בעולם צפויה להישאר איתנה, גם אם המדיניות המונטרית תהפוך פחות תומכת. הגידול בתמ"ג העולמי צפוי להאיץ מעט ולהגיע לשיעור של 3.8%, בעוד שהאינפלציה העולמית החזויה עומדת להגיע לרמה בריאה של 2.7%.

ביטקוין , צילום: שאטרסטוק ביטקוין | צילום: שאטרסטוק ביטקוין , צילום: שאטרסטוק

מהתחזית של קרדיט סוויס עולה נכתב כי "בשווקים המפותחים נראה כי המניות היפניות והשוויצריות מציעות את הפוטנציאל הטוב ביותר. מבחינת מגזרים, המגזרים המועדפים הם הבריאות, טלקום, התעשייה והכספים. גם מניות נדלן בגוש האירו מציעות הזדמנויות מושכות למשקיעים בהתחשב בכך שהתשואות עדיין גבוהות".

מגמה נוספת שצפויה להיות דומננטית ב-2018 היא תחיית גוש היורו. להערכת כלכלני קרדיט סוויס, "לאחר גל התאוששות ראשון של גוש היורו ב-2017, צפוי גל התאוששות שני להיטיב עם נכסים ומטבעות אירופיים מסוימים".

להערכת קרדיט סוויס, שני הדברים שעלולים להביא למיתון הם צניחה לא צפויה בכלכלה הסינית כתוצאה מרמת החובות הגבוהה או עלייה לא צפויה של האינפלציה.

חוששים מהביטקוין

לדברי ראש אסטרטגיית האקוויטי בחטיבת ניהול העושר של קרדיט סוויס, בבנק לא מתעלמים מהמטבע הדיגטלי הביטקוין, אך קשה עדיין להבין מה ערכו. "הטכנולוגיה של ביטקוין, בלוקצ'יין, היא רלוונטית לכלכלה לטווח הארוך והיא יכולה לשרת כל חוזה בין שני אנשים. באירופה אנחנו מוערבים במיזם של בנקים לפיתוח מאצעי העברת תשלומים בין הבנקים הבוסס על הבלוקצ'יין", אמר מוזר.

עם זאת הוסיף: "אני לא יודע מה ערך הפנימי של ביטקויין, תלוי איך המטבע הזה יתקבל כמטבע על ידי הבנקים המרכזיים ומה תהיה מידת האמון של האנשים. קשה להגיד אם המטבע יעלה או יירד. אם תשאל אותי באופן אישי, אז אנחנו לא ממליצים להשקיע במטבע הזה סכומים גבוהים כי קיים רכיב גבוה של חוסר וודאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות