אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם זה נמצא בעליבאבא: נמכרו 2 מטוסי ג'מבו 747 משומשים צילום: Taobao

גם זה נמצא בעליבאבא: נמכרו 2 מטוסי ג'מבו 747 משומשים

המטוסים היו שייכים לחברת שילוח מטענים שפשטה את הרגל, ונמכרו באתר טאובאו לחברת הלוגיסטיקה הסינית אס. אפ. אקספרס תמורת 48 מיליון דולר

23.11.2017, 21:09 | שירות כלכליסט

שני מטוסי בואינג 747-400 נמכרו באתר טאובאו (Taobao) השייך לענקית המסחר הקמעונאי המקוון עליבאבא. המטוסים נמכרו תמורת כ-48 מיליון דולר. זוהי המכירה היקרה ביותר שבוצעה בטאובאו.

קראו עוד בכלכליסט

שני המטוסים היו שייכים לחברת שילוח מטענים שפשטה את הרגל, ג'ייד קרגו אינטרנשיונל (Jade Cargo International), ונמכרו לחברת הלוגיסטיקה הסינית אס. אפ. אקספרס (SF Express). בית המשפט בשנזן ניסה למכור את המטוסים שש פעמים באמצעות מכירות פומביות בטרם העלה אותם לאתר טאובאו.

ההצעות לאחד המטוסים החלו ב-135 מיליון יואן (20.4 מיליון דולר), ואחרי 27 הצעות, זכתה ההצעה הגבוהה ביותר – 162 מיליון יואן (25 מיליון דולר). מטוס שלישי טרם נמכר משום שהוגשה רק הצעה אחת. השני נמכר ב-152 מיליון יואן (23 מיליון דולר).

אחד ממטוסי ג אחד ממטוסי ג'מבו 747 שנמכרר דרך עליבאבא | צילום: Taobao אחד ממטוסי ג

אולם המכירה לא מייצגת את הצעות המחיר הגבוהות ביותר במכירה פומבית אונליין – על פי ה-BBC, המכירה הפומבית הגבוהה ביותר ברשת היתה של סופר-יאכטה שנמכרה ב-85 מיליון דולר באיביי ב-2006.

מכירתם של שני המטוסים מייצגת פרק חדש וכנראה אחרון בהיסטוריה רבת השנים של מטוסי ה-747, נוכח פרישתן המתקרבת של מטוסים מדגם זה בחברות הטיסה המסחריות. הן עדיין משמשות כמטוסי מטען. מוקדם יותר החודש, יונייטד איירליינס הוציאה משימוש את דגם ה-747 מצי המטוסים שלה לאחר טיסה אחרונה להוואי. דלתא איירליינס היא כעת חברת התעופה האחרונה בארה"ב המשתמשת במטוסים אלה, אולם עד לסוף השנה היא מתכוונת לסיים את השימוש במטוסים אלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות