אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עפולה הירוקה: החלק החמישי בפאזל של בירת העמק צילום: באדיבות עיריית עפולה

עפולה הירוקה: החלק החמישי בפאזל של בירת העמק

ועדת השמות העירונית אישרה את שמה של השכונה החדשה - עפולה הירוקה. אוהד סבן, סמנכ"ל חברת דונה: "מדובר בבנייה בעלת צביון כפרי"

10.12.2017, 09:58 | יעל גל-און

בשיתוף דונה

העיר עפולה עושה צעדים גדולים כדי להצדיק את תוארה – בירת העמק. בעירייה מתכננים את העיר עם ראייה לטווח של 20 שנה קדימה: הקמת תשתיות הייטק, יישום הסכם גג שיכפיל את אוכלוסייתה בעשור הקרוב ומתן שירות לכל הערים בעמק. הסכם הגג שנחתם בספטמבר 2016 כולל הוספת 10,496 יחידות דיור לעיר. "תוספת יחידות הדיור יכפילו את אוכלוסיית העיר והתעסוקה בהייטק תביא לחיזוק ההרכב הכלכלי-חברתי ולגיוון ושדרוג מקורות התעסוקה שבה. בנוסף, עפולה עברה מהפכת תרבות ומושכת אליה מבקרים מהאזור ומכל הארץ בזמן פסטיבלים. ניתן שירות לא רק לתושבי העיר, אלא ל-150 אלף תושבי הסביבה שרואים בעפולה את עיר המחוז שלהם", אומר ראש העירייה יצחק מירון.

יצחק מירון, ראש עיריית עפולה, צילום: ערן יופי כהן יצחק מירון, ראש עיריית עפולה | צילום: ערן יופי כהן יצחק מירון, ראש עיריית עפולה, צילום: ערן יופי כהן

ארבעת חלקי העיר הוותיקים

עפולה העיר הממוקמת בלב עמק יזרעאל, והמכונה בפי תושביה עפולה תחתית, מרוחקת כארבעה קילומטרים מן השכונות עפולה עילית וגבעת המורה, שבינה לבינן מפרידים שדות ובית חולים העמק. אוכלוסיית העיר מונה כ-53 אלף תושבים.

עפולה עילית – השכונה נמצאת בחלקה הצפוני של עפולה, מערבית לשכונת גבעת המורה, ומאכלסת כ-4,000 נפש.

גבעת המורה – ממוקמת על שיפולי גבעת המורה. זוהי השכונה הגבוהה ביותר בעפולה (300-250 מטר מעל פני הים). שכונה זו קלטה ברובה את עולי ברית המועצות לשעבר וגם חלק מעולי אתיופיה.

רובע יזרעאל – זוהי שכונה חדשה המוקמת בשטח חקלאי באורך של כארבעה קילומטרים אשר הפריד בין שני חלקי העיר ושכונותיה. בשכונת רובע יזרעאל מתוכננות להיבנות 4,600 דירות אשר, מתוכן אוכלסו כ-1,800 יחידות דיור.

שכונת עפולה הירוקה, הדמיה, צילום: רן צרפתי שכונת עפולה הירוקה, הדמיה | צילום: רן צרפתי שכונת עפולה הירוקה, הדמיה, צילום: רן צרפתי

עפולה הירוקה: החלק החמישי בפאזל

השבוע אישרה ועדת השמות העירונית את שמו של החלק החמישי והחדש של העיר – שכונת עפולה הירוקה, הנבנית באזור הצפון-מערבי של עפולה. "השכונה החדשה תהיה בעלת צביון כפרי בזכות הפרויקט הייחודי שלנו הכולל 45 מבנים נמוכים, צמודי קרקע", מציין סמנכ"ל דונה אוהד סבן. חברת דונה, המתמחה בבניית מגה פרויקטים בערים שונות ברחבי הארץ, בונה במקום 424 יחידות דיור. "מדובר במבנים דו-קומתיים (דירות גן ודירות גג), כאשר לכל דירה יש כניסה נפרדת משלה, לצד שני בניינים של בנייה רוויה בעלי חמש קומות כל אחד. באחרונה פתחנו את הפרויקט לשיווק ואנו מציעים מחירי פריסייל ומבצע מימון שמאפשר לרוכשי הדירות להימנע מתשלום כפול של משכנתא ושכירות. כלומר, הרוכשים יוכלו לשלם רק 20% מסכום הדירה במעמד חתימת החוזה ואת היתרה בזמן קבלת טופס 4, סמוך לאכלוס", מוסיף סבן. לדבריו, חזונה של החברה הוא ליזום בנייה משמעותית בפריפריה ובכך לקרב אותה למרכז. "אנו פועלים מתוך חזון ציוני של בניית הארץ, ובהתאם לכך אנו בונים פרויקטים משמעותיים של אלפי יחידות דיור במקומות כמו חריש, מודיעין, כרמי גת, ראש העין ואשקלון", אומר סבן. הפרויקט בשכונת עפולה הירוקה מחולק לשני שלבים: שלב א' – 266 דירות אשר תהיינה מוכנות לאכלוס בעוד שנתיים, ושלב ב' (טרם החל השיווק) שישלים את סך הדירות לכדי 424.

מבחינת המפרט הטכני לרוב הרוכשים מצפה הפתעה. הדירות במבני הבוטיק בפרויקט עפולה הירוקה של חברת דונה כוללות מערכת בית חכם עם שליטה דרך אפליקציה מהנייד, לכולן מפרט טכני ברמה גבוהה הכולל דלתות כניסה מעוצבות, דלתות פנים בעלות מנגנון טריקה מגנטי, שדרוגים במטבח, אסלות תלויות, ארון אמבטיה, ראש גשם במקלחת, אריחי ריצוף בגודל של 80X80 ס"מ וכן ריצוף דמוי פרקט בחדרי השירותים והאמבטיה.

חיפה בפחות מ-17 דקות

עיריית עפולה, שככל הנראה למדה מלקחי העבר, רואה בשכונה החדשה הזדמנות לאכלס את העיר במשפחות צעירות, שיתרמו להתפתחות הכללית של האוכלוסייה בעיר. לשם כך נערכה העירייה והחלה בפיתוח התשתיות בשכונת עפולה הירוקה, כדוגמת החיבור לחשמל ומים, שבילים ומדרכות, כבישים בין-עירוניים ואף הקמת קו רכבת ישיר לחיפה בפחות מ-17 דקות. חיפה, המהווה כיום את המטרופולין של הצפון הקרוב, תהיה נגישה ללא פקקים ובזמן קצר יחסית. קו רכבת ישיר לתל אביב מתוכנן אף הוא ויאפשר להתגורר בעיר הצפונית, במרחב כפרי ייחודי, וליהנות מהיתרונות של הערים הגדולות בישראל.

בשטח השיפוט של העיר קיימים מעל ל-80 מפעלים שמחפשים להתרחב ולקלוט עובדים נוספים, בית חולים העמק מעסיק כ-2,000 עובדים ועובדות, ובימים אלה נבנה פארק הייטק (המאוכלס בחלקו) על פני כ-400 דונם. הפארק החדש, שיכלול כ-130 אלף מ"ר של חללי עבודה ושטחי מסחר, שוכן סמוך לתחנת הרכבת ובצמוד לרובע יזרעאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו