אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים מבקשת להסיר את החיסיון עו"ד-לקוח בפרשת בר רפאלי צילום: יריב פיין וגיא כושי

רשות המסים מבקשת להסיר את החיסיון עו"ד-לקוח בפרשת בר רפאלי

עו"ד עמית קריגל נחקר על ידי רשות המסים במהלך השנתיים האחרונות בחשד כי סייע לרפאלי להעלים מס, אולם סירב לענות על השאלות מטעמי אותו חיסיון ששייך למעשה ללקוח

23.11.2017, 12:44 | עמרי מילמן

רשות המסים הגישה היום (ה') בקשה לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט איתן אורנשטיין בקשה להסרת החיסיון עורך הדין-לקוח מעורך דינה של בר רפאלי, עמית קריגל.

קראו עוד בכלכליסט

קריגל, שמיוצג על ידי עורך הדין רועי בלכר ממשרד קריספין, רובינשטיין, בלכר ושות׳, נחקר על ידי רשות המסים במהלך השנתיים האחרונות בחשד כי סייע לרפאלי להעלים מס. אולם במהלך החקירה, כעורך דינה של רפאל שייעץ לה כדי להתנהל במסגרת ההליכים האזרחיים מול רשות המסים, הוא רשאי לסרב לענות על השאלות מטעמי אותו חיסיון ששייך למעשה ללקוח. כך יוכלו חוקרי הרשות להגדיל את הלחץ על קריגל וסירובו לענות על שאלות עלול לחזק את הראיות נגדו.

בר רפאלי, צילום: אייל נבו בר רפאלי | צילום: אייל נבו בר רפאלי, צילום: אייל נבו

קריגל שימש בעבר כיועץ המשפטי של פקיד שומה גוש דן והיום שותף במשרד משה מזרחי נוח קריגל, יחד עם משה מזרחי, היועץ המשפטי לשעבר של רשות המסים.

רפאלי חשודה בכך שהציגה מצג שווא לרשות המסים לפיו היא אינה תושבת ישראל. היא עשתה זאת דרך החתמת בני משפחתה על חוזי שכירות עבור דירות שהיא עצמה התגוררה בהן וחוזים סודיים עבור רכישת רכבים - שכן החזקת דירה או רכב מחזקים את ה"שייכות" שלה לישראל.

רפאלי טענה בפני רשות המסים כי מאחר ומרכז חייה אינו בישראל היא אינה צריכה לשלם מס בגובה של כעשרות מיליוני שקלים לפי ההערכות, על הכנסותיה מחו"ל.

רפאלי גם נחקרת על ידי הרשות כי לא שילמה מס על "הטבות סלב" למשל בעיצוב הבית או על רכבי יוקרה.

מרשות המסים: "מדובר בהליך המתנהל בדלתיים סגורות, כחלק מחקירה שעודנה מתנהלת ולפיכך לא נוכל להתייחס לדברים. צר לנו שהליכים מסוג זה מגיעים לכלי התקשורת כמה שעות לאחר שמוגשים לבית המשפט ומועברים להגנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות